Zdjęcie ilustracyjne freepik.com
in

Tyle babcia zażyczyła sobie za opiekę nad wnuczką. W sieci aż zawrzało

Rodzice w dzisiejszych czasach muszą pogodzić ze sobą wiele obowiązków. Wielu z nich walczy z trudnościami związanymi z utrzymaniem równowagi między rozwojem zawodowym a opieką nad dzieckiem. W takiej sytuacji pomocna może okazać się niania. Niestety, często jest to dla rodziców zbyt duży wydatek.

Często więc dzieci są zostawiane pod opieką babci. Jak się okazuje, mogą się z tym jednak pojawić pewne trudności…

Warunek babci

Kiedy rodzice potrzebują pomocy w opiece nad dzieckiem, często szukają niani. Jednak cena takiej usługi może być zbyt wysoka dla niektórych. Innym rozwiązaniem jest polegać na pomocy babci, jednak czasami nie jest to możliwe.

Pewna kobieta poprosiła swoją mamę o pomoc, jednak ta odmówiła, twierdząc, że opieka nad dzieckiem przypomina pracę na etacie z nadgodzinami. W związku z tym, zaoferowała swoje usługi za opłatą 20 dolarów za godzinę, z dodatkowymi kosztami, jeśli mama nie odbierze dziecka zgodnie z umówionym wcześniej czasem.

To jednak nie wszystkie żądania 64-latki. Babcia postanowiła nie tylko otrzymywać wynagrodzenie za swoją pracę, ale również wymagała od swojej córki, aby ta zaopatrzyła ją w wszystkie potrzebne rzeczy do opieki nad wnuczką, takie jak jedzenie czy zabawki. W ten sposób zapewniła sobie pełną swobodę i komfort podczas opieki nad dzieckiem, a także uniknęła dodatkowych kosztów związanych z opieką.

Bezradnej matki nie było stać na „usługi” swojej 64-letniej mamy. Zwróciła się do internautów z prośbą o pomoc.

Kobieta ostatecznie uznała, że odda dziecko do żłobka dla niemowląt.

Co sądzicie o tej sytuacji? Czy seniorka zachowała się właściwie? Dajcie znać w komentarzu w sekcji komentarzy na Facebooku!