fot. facebook/Mike Drage
in

Kobieta umierała za drzwiami, a to robił ratownik. Nagranie oburzyło już całą sieć

Nie ma wytłumaczenia dla tak drastycznych czynów, jakie popełnił pewien ratownik medyczny. Został on zauważony podczas próby kradzieży pieniędzy z domu starszej kobiety, która zmarła wkrótce po przybyciu na miejsce. Nagranie z monitoringu, udostępnione przez syna zmarłej, wzbudziło duże oburzenie w internecie.

Podejmowanie takich działań wobec osoby potrzebującej pomocy jest absolutnie nie do zaakceptowania. Czyny te są sprzeczne z etyką zawodową i stanowią rażące naruszenie zaufania i dobrej woli, jaką pacjenci oczekują od ratowników medycznych.

Reakcja rodziny ofiary i ich decyzja o udostępnieniu nagrania z monitoringu są zrozumiałe. Opublikowanie filmiku jest jednym ze sposobów na ujawnienie takich nagannej postawy i zapobieganie podobnym zdarzeniom w przyszłości.

Niedopuszczalne postępowanie

Oczekuje się, że wszyscy ratownicy medyczni zachowają najwyższą dbałość o pacjentów, a ich postępowanie będzie zgodne z etyką i moralnością. Każdy naruszenie tej zasady powinno zostać potępione i odpowiednio ukarane, aby przypomnieć wszystkim, że takie zachowanie nie będzie tolerowane.

Według relacji brytyjskich mediów, pewna starsza kobieta z Shrewsbury, mieszczącym się w hrabstwie Shropshire w Anglii, zasłabła w ogrodzie i konieczna była jej reanimacja. Mimo podjętej natychmiastowej akcji ratunkowej przez przybyły na miejsce zespół ratowników, pacjentka nie przeżyła.

Podczas próby ratowania, w drugim pokoju działy się rzeczy, od których aż włos się jeży na głowie…

58-letni ratownik postanowił przywłaszczyć sobie pieniądze należące do umierającej kobiety. Później tłumaczył się, że chciał, aby były one bezpieczne do czasu odebrania przez rodzinę. Mężczyznę zwolniono. Musi odbyć on karę 18 tygodni więzienia w zawieszeniu oraz 120 godzin prac społecznych.

Obejrzyj szokujące nagranie poniżej!