fot. freepik
in

Kilka sygnałów świadczących o tym, że pies odchodzi. Lepiej ich nie przegapić.

Nie ma wątpliwości co do tego, że pogodzenie się z myślą o odejściu ukochanego pupila jest niezwykle trudne. Wolelibyśmy, aby nasi czworonożni przyjaciele towarzyszyli nam do końca naszego życia. Niestety, jest to niemożliwe.

Po czym można rozpoznać, że nasz pupil umiera? Jak się okazuje, są pewne znaki, które mogą na to wskazywać.

Gdy nadchodzi śmierć

Zazwyczaj zwierzęta umierają ze starości lub w wyniku choroby. Tylko w nielicznych przypadkach dzieje się to nagle. Pewne sygnały mogą świadczyć o tym, że dla naszego zwierzaka nadchodzi koniec. Jeśli je dostrzeżemy, będziemy mogli zapewnić mu lepszy komfort i zdążymy się z nim pożegnać.

Pies, który umiera, nie ma ochoty na spacer i zabawę, mimo iż do tej pory były to jego ulubione aktywności. Zamiast tego niemal cały dzień śpi. Nie ma ochoty na kontakt z człowiekiem, nawet jeśli przez całe swoje życie był towarzyski i kochał pieszczoty. Może przejawiać także agresję wobec tych, którzy zakłócą jego spokój.

Oprócz tego mogą pojawić się także: drgawki, nietrzymanie moczu, problemy z oddychaniem, brak równowagi czy bladość dziąseł, świadcząca o niskim ciśnieniu krwi.

Ostatnie chwile życia psa powinny być dla niego wypełnione wsparciem i troską ze strony opiekuna. Bez wątpienia to niezwykle trudne wyzwanie dla właściciela, który jednocześnie musi godzić się z odejściem ukochanego przyjaciela…

źródło: kobieta.wp.pl