in

Pielęgniarki bez skrupułów wyrzuciły rannego na ulicę. Aż ciężko uwierzyć, dlaczego to zrobiły

Od personelu medycznego oczekujemy wrażliwości i posiadania systemu wartości, który pozwala im codziennie toczyć walkę o zdrowie, życie i godność człowieka.

W rosyjskim mieście Soczi, kamery szpitala numer 4, zarejestrowały skandaliczne zachowanie pielęgniarek. Widać jak pchają przed sobą wózek z rannym pacjentem, zupełnie nieprzygotowanym na to, co go czeka.

Mężczyzna miał zakrwawioną nogę i wyraźnie potrzebował pomocy. Pielęgniarki oddaliły się i w ustronnym, jak sądziły miejscu, zrzuciły rannego na ziemię.

Na szczęście zainteresowali się nim przechodnie, którzy zauważyli zdarzenie. Wezwali na miejsce policję i pogotowie. Jeden z nich zatrzymał pielęgniarki i zapytał dlaczego to zrobiły. Odpowiedziały: „Zabierz go sobie do domu i sam lecz. My go nie potrzebujemy!”

Nagranie trafiło do sieci i zbulwersowało opinię publiczną. Po nagłośnieniu sprawy pielęgniarki zostały zwolnione. Tłumaczyły, że pacjent odmówił leczenia i sam chciał, żeby go wywieźć ze szpitala, skąd miał go zabrać przyjaciel..
 
W rozmowie z prasą dyrektor szpitala powiedziała, że potępia działanie personelu.
„Owszem pacjent ma prawo odmówić leczenia, ale na to jest wyraźna procedura złożenia pisemnego wyrażenia takiej woli. A nic takiego nie miało miejsca.”
W toku śledztwa okazało się, że pacjent był dla nich uciążliwy, narzekał i domagał się pomocy, co zdenerwowało pielęgniarki i postanowiły go usunąć ze szpitala…
 
Brak słów na takie postępowanie osób powołanych do pomagania ludziom…