fot. twitter
in

Uczeń powiedział, że Boga nie ma. Ksiądz rzucił się na niego za te słowa, wstrząsające nagranie

W jednej z mazowieckich szkół z oddziałami integracyjnymi, ksiądz miał zaatakować ucznia z niepełnosprawnością, naruszając jego nietykalność cielesną, między innymi przyciskając go do ławki. Wszystko zaczęło się, gdy 15-letni chłopiec oświadczył, że „Bóg nie istnieje” i odmówił wykonania zadania na lekcji. Duchowny zareagował agresją.

Ksiądz zaatakował ucznia na lekcji religii

Zdarzenie miało miejsce w grudniu ubiegłego roku, a śledztwo wszczęto po interwencji rodziców innych uczniów, którzy byli świadkami tego incydentu. Film z zajścia trafił do sieci i wstrząsnął opinią publiczną.

Lekcja, którą prowadził ksiądz, zaczęła się od pokolorowania przez uczniów obrazka z wizerunkiem Jezusa. Jeden z uczniów powiedział jednak, że nie wierzy w Boga i nie chce pokolorować obrazka, co rozwścieczyło księdza. Na nagraniu widzimy, jak ksiądz krzyczy do ucznia z ADHD, żeby przeprosił Boga, kopie go w brzuch i się z nim szarpie.

„Bóg jest Bogiem. Do Boga należy się szacunek, rozumiesz? Przeproś!” – krzyczał ksiądz

Akt oskarżenia przeciwko duchownemu

W wyniku incydentu, który miał miejsce w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w województwie mazowieckim, ksiądz Rafał K. został zawieszony w obowiązkach, a przeciwko niemu wpłynął akt oskarżenia o naruszenie nietykalności cielesnej ucznia.

Duchowny nie przyznał się do zarzucanego mu czynu i odmówił składania wyjaśnień w tej sprawie. Natomiast Kuria Diecezji Płockiej przeprosiła za zachowanie księdza. W oświadczeniu poinformowano o gotowości pomocy poszkodowanemu chłopcu oraz uczniom będącym świadkami zdarzenia, a także o pełnej współpracy z organami państwowymi.

„Raz jeszcze bardzo przepraszamy za zachowanie księdza podczas katechezy, które nigdy nie powinno mieć miejsca. Jednocześnie deklarujemy gotowość pomocy poszkodowanemu chłopcu oraz uczniom, którzy byli świadkami tego zdarzenia. Informujemy również o pełnej współpracy z organami państwowymi” – napisano w komunikacie.

Jest to z pewnością niebezpieczny precedens i powinien stanowić ostrzeżenie dla innych nauczycieli i duchownych, którzy powinni traktować swoich podopiecznych z szacunkiem i tolerancją, niezależnie od różnic w wierzeniach czy przekonaniach. Przemoc wobec dzieci i młodzieży jest nie do zaakceptowania i powinna być karana zdecydowanie przez prawo.

Nagranie możesz obejrzeć poniżej w serwisie Twitter.

Źródło: lelum.pl, natemat.pl