fot.freepik.com
in

Ważna rada od policjantów: Ten prosty trik może uratować życie Twojego dziecka!

Lato to wspaniały czas dla rodziców i dzieci, to czas w którym mogą spędzić razem niezapomniane chwile na świeżym powietrzu.

Wycieczki do parków rozrywki, targi, koncerty czy parady to wspaniałe wspomnienia z dzieciństwa. Ale te miejsca przyciągają także duże tłumy, co oznacza zwiększone niebezpieczeństwo oddzielenia się dziecka od rodziców. Zgubienie dziecka w zatłoczonym miejscu jest jedną z najgorszych rzeczy, jaką rodzic mógłby sobie wyobrazić.

Pewnie nie raz zdarzyło Wam się nawet na ułamek sekundy stracić swojego malucha z oczu i dostać ataku paniki zanim się okazało, że dziecko było tak naprawdę za nami. Lecz może się to skończyć naprawdę tragicznie…

Aby uniknąć tego koszmaru, policja w Clovis w Kalifornii opublikowała na Facebooku świetną sztuczkę dla rodziców.

Zabierając małe dziecko na jakieś wielkie wydarzenie, do parku rozrywki lub innej zatłoczonej lokalizacji, napisz swój numer telefonu na jego nadgarstku i zabezpiecz go bezbarwnym lakierem do paznokci. Użyj telefonu komórkowego do zrobienia zdjęcia swojemu maluchowi w dniu imprezy – w przypadku zaginięcia, będzie łatwiej go odnaleźć, ponieważ będzie na nim widać aktualny ubiór i fryzurę.

Proszę podziel się tymi ważnymi informacjami ze wszystkimi rodzicami, których znasz – możesz w ten sposób zapobiec niebezpieczeństwu!