fot. Facebook/Jawor 998
in

Dziecko chciało pobawić się deską klozetową. Matka musiała wezwać straż pożarną

Strażacy z Jawora w województwie dolnośląskim zostali wezwani do niecodziennego zdarzenia. Mała dziewczynka utknęła z nakładką na głowie w desce sedesowej. Mama dziecka wezwała pomoc, a strażacy udali się na miejsce, aby uwolnić dziewczynkę z tej niebezpiecznej sytuacji.

Głowa dziecka zaklinowała się w desce sedesowej

Matka małej dziewczynki zwróciła się o pomoc, gdyż głowa jej dziecka utknęła w desce sedesowej. Po wielu próbach jej zdjęcia, kobieta postanowiła wezwać strażaków z Jawora. Ci szybko przybyli na miejsce i uwolnili dziewczynkę z pułapki.

„Działania ratowników były iście precyzyjne, gdyż wszystko działo się w małej przestrzeni koło głowy i szyi dziecka. Po kilkunastu minutach głowa dziewczynki była wolna” – informują strażacy.

Jak się okazało, dziewczynka podczas zabawy nakładką, założyła ją na głowę i po chwili nie mogła jej zdjąć. Dzięki szybkiej reakcji strażaków, udało się zakończyć sprawę bez szwanku. Strażacy z Jawora podziękowali również sąsiadowi kobiety, który udostępnił im specjalny sprzęt.

„Szczególne podziękowania należą się czujnemu sąsiadowi, panu Andrzejowi, który użyczył strażakom dodatkowego specjalnego sprzętu do cięcia plastiku, który w znaczący sposób przyczynił się do szybkiego uwolnienia głowy dziecka” – podkreślają strażacy z Jawor998.

Źródło: wroclaw.se.pl