in

Rzucił się na 76-latkę i przewrócił ją na ziemię. Tuż po tym został oszołomiony miażdżącym ciosem.

Weteran Kendrick Taylor zaparkował swój samochód na parkingu w supermarkecie niedaleko swojego domu w Orange County na Florydzie.

Gdy szedł sobie po parkingu w kierunku siłowni, nagle usłyszał, że ktoś krzyczy o pomoc. Kendrick spojrzał w stronę krzyku i był zszokowany tym, co zobaczył.

Kendrick zobaczył młodego mężczyznę, który okrada starszą kobietę w biały dzień. Rabuś rzucił ją na ziemię i pochylał się nad nią próbując chwycić jej torebkę. Kendrick nie wahał się ani chwili i chociaż nie wiedział, czy facet jest uzbrojony, rzucił się w obronie kobiety.

Kiedy sprawca zobaczył Kendricka, wiedział, że nie ma szans. Chwycił torebkę i uciekł. Ale Kendrick nie pozwolił mu na to i zaczął za nim biec. Udało mu się go złapać i powalić na ziemię. Jeden z gapiów wezwał policję a Kendrick trzymał rabusia do przyjazdu funkcjonariuszy.

Sprawca miał 23 lata i już był notowany. Został oskarżony o próbę kradzieży i napaść na osobę powyżej 65 roku życia – a to przestępstwo w stanie Floryda jest surowo karane.
76-letnia Rosemary Carleton poniosła tylko niewielkie obrażenia, a swojemu bohaterowi Kendrickowi będzie wdzięczna do końca życia.

Kendrick otrzymał medal za odważny wyczyn, chociaż nie uważa się za bohatera. Całe szczęście, że był we właściwym miejscu we właściwym czasie.