in

Ten ojciec wyprowadza swoją 3-letnią córkę na 'smyczy’ i nie dostrzega w tym nic złego…

24-letni bloger, Clict Edwards jest ojcem dwóch wspaniałych córek. Jedna z nich, 3-letnia Aspen jest wyjątkowo żywiołowym dzieckiem.

Dziewczynka wciąż jest w ruchu. Upilnowanie jej w miejscach publicznych jest bardzo trudne, więc Clint kupił córce specjalne szelki dla dzieci. Kiedy wychodzą z domu, Aspen ubrana jest w szelki. Wielu mijanych ludzi głośno komentuje ten widok i daje do zrozumienia, że nie podoba im się, jak Clint traktuje swoją córkę. Ojciec postanowił zabrać głos w sprawie i napisał post na swoim blogu:

Robiliśmy razem zakupy w supermarkecie. Aspen jak zawsze była ubrana w szelki, które inni nazywają smyczą. Moja córka jest bardzo żywiołowym i szalonym dzieckiem, a szelki utrudniają jej robienie niebezpiecznych rzeczy, które wciąż przychodzą jej do głowy. Jestem dzięki temu dużo spokojniejszy.

Wychowując dziecko, największym problemem jest to, że kiedy nie panujesz nad nim – jest źle, jeśli znajdziesz sposób, żeby nad nim zapanować – też źle… Zakładam szelki własnemu dziecku kiedy idziemy do supermarketu, centrum handlowego czy do ZOO, po to, aby uchronić ją przed zagubieniem się. Nie muszę też stresować się, że nie będę mógł znaleźć własnego dziecka. Nie chcę, żeby moja córka była wyczytywana przez głośniki, albo żeby w ZOO wspinała się na klatkę z tygrysami. Nie chcę, żeby biegając, wpadła pod samochód, a nie mogę przecież zakazać jej poruszania się.
Jej ciekawość świata jest ogromna. Co dziwne, przy takich malutkich stópkach, porusza się szybciej niż niejeden Olimpijczyk.

Ludzie patrzą na mnie z pogardą, czasem głośno komentując, że jestem kiepskim rodzicem. Ja absolutnie się z tym nie zgadzam. Szelki dają mi poczucie bezpieczeństwa i chronią moje dziecko. A tylko to się dla mnie liczy. Aspen już niedługo zrozumie więcej rzeczy i będzie wiedzieć, że nie wolno oddalać się i biegać tam, gdzie ją oczy poniosą. Każde dziecko w końcu się tego nauczy, ale zanim to nastąpi… Zrobię wszystko, żeby uchronić moją córkę przez niebezpieczeństwem, a ten kawałek sznurka bardzo mi w tym pomaga.”
A waszym zdaniem używanie szelek dla dzieci to coś złego?

Źródło i Fotografie: facebook