fot. tiktok/hi_5_youtube
in

Emerytka była wstrząśnięta stanem konta po opłatach na poczcie. Wtedy do akcji wkroczył Youtuber

Znany youtuber Buczooo z kanału „Hi_5” pomógł starszej osobie, która straciła niemal całą emeryturę na podstawowe opłaty. Wideo z jego dobroczynnej akcji obejrzało już 3,7 mln osób na TikToku.

Inflacja w Polsce sprawiła, że wielu Polaków zaczęło płacić więcej za artykuły pierwszej potrzeby. Co więcej, znacznie wzrosły również opłaty za energię czy czynsz, nie mówiąc już o rosnących stopach procentowych, które stały się dużym utrudnieniem dla kredytobiorców.

W wyniku wzrostu cen niektórzy znaleźli się w bardzo trudnej sytuacji finansowej. Szczególnie ciężko mają osoby starsze, które nie mają już siły pracować, aby dorobić do emerytury. Buczooo z kanału „Hi_5” doskonale zdaje sobie sprawę z tego problemu, dlatego będąc na poczcie, nie zawahał się pomóc starszej kobiecie i nagrał poruszający materiał wideo.

Kiedy Robert Buczyński odwiedził pocztę, zauważył tam starszą osobę, która podpierając się kulą płaciła za rachunki. YouTuber usłyszał, że po uiszczeniu opłat kobiecie zostało na koncie 688 złotych. Mężczyzna postanowił wypłacić gotówkę i zaoferować pomoc seniorce.

„Ja w tym miesiącu trochę więcej zarobiłem, dlatego chciałem się z Panią podzielić” – powiedział do emerytki.

Seniorka była zakłopotana po otrzymaniu darowizny i nie wiedziała jak się zachować, ale ostatecznie przyjęła prezent. Kobieta była wyraźnie wzruszona i podziękowała youtuberowi kilka razy. Na pożegnanie przytuliła mężczyznę w podzięce i nazwała go „kochanym dzieckiem”.

@hi_5_youtube Kochajmy się, bo nie warto inaczej 💛 #hi_5 #poland #people ♬ Tell Me Why I'm Waiting – Timmies/Shiloh