in

Już od 1 sierpnia ogromne zmiany – uderzą w portfele milionów Polaków!

Polacy muszą być przygotowani na ogromne zmiany, które nie spodobają się nikomu. Czekają nas podwyżki cen gazu. Przez ostatnie lata obserwowaliśmy spadki ceny, a teraz przyszedł czas na to, by poszły w górę. To już pewna informacja, z którą pozostaje nam się pogodzić.

Wzrosty cen gazu – w kogo uderzą najbardziej?

PGNiG Obrót Detaliczny (OD) przekazał w ostatnim czasie informację o tym, że ceny wzrosną aż o 12%. Kogo najbardziej dotkną te zmiany? Niestety – gospodarstwa domowe, czyli miliony Polaków. Nie każdy jednak będzie miał dokładnie takie same powody do zmartwień.

Żeby było jasne, co to oznacza w praktyce, konieczny może okazać się jakiś przykład. Tak więc, osoby, które korzystają z kuchenek gazowych muszą być przygotowane na to, że ceny wzrosną o 1,09 zł.

Ci, którzy gazem podgrzewają wodę, są w o wiele gorszej sytuacji. W ich wypadku mowa o wzroście cen aż o 6 złotych, co naprawdę nie jest małym wzrostem.

Najgorzej będą mieć osoby używające gazu do ogrzewania. Muszą liczyć się z tym, że będą płacić rachunki większe średnio o 20,63 zł, czyli o 7,9 proc.

Co o tym sądzicie? Dajcie znać w komentarzu i nie zapomnijcie podzielić się tą ważną informacją z innymi.

Źródło:Bankier.pl