in

Czeka nas większe zmartwienie niż koronawirus? Naukowcy rozkładają ręce.

Pandemia koronawirusa sprawia, że każdy z nas martwi się o swoje zdrowie. Każdego dnia przybywa ofiar, choć lekarze robią, co mogą, by uratować pacjentów.

Żyjemy w czasach, gdzie musimy szczególnie dbać o swoje bezpieczeństwo. Nie jest to jednak jedyne zmartwienie Polaków. Na horyzoncie pojawia się nowy, poważny problem.

Naukowcy biją na alarm

Nie jest żadną tajemnicą, że możemy spodziewać się dużego wzrostu cen. Czym tak właściwie będzie on spowodowany?

Zważając na to, że ostatnia zima była wręcz pozbawiona śniegu i większych mrozów, a wiosna obfituje w wysokie temperatury, pojawia się poważny problem – susza i nieurodzaj. Jak podaje buisnessinsider.com.pl, prezes Instytutu Prognoz i Analiz Gospodarczych, Bohdan Wyżnikiewicz powiedział:

,,Nieurodzaj, warzyw nie będzie. Na mojej działce nawet mech wysechł, który zawsze był żywotny.” – mówi pan Bohdan.

Nie tylko u niego wszystko wyschło. Z tym problemem przyszło się zmierzyć naprawdę wielu rolnikom, którzy rozkładają ręce – nie są w stanie temu zapobiec. Skutki suszy będą odczuwalne niemalże do końca roku 2020.

Wzrost cen owoców i warzyw

 
Będąc w supermarkecie i na targu możemy zauważyć, jak szybko wzrastają ceny, a to jeszcze nie koniec. Żywność może naprawdę podrożeć. Wyżnikiewicz podkreśla:
 
,,Jeszcze bardziej wzrosną ceny warzyw, które rosną już od pewnego czasu. Nie mamy też co liczyć na import, bo brak opadów, a co za tym idzie, klęska nieurodzaju, dotyka wszystkich w Europie i na świecie.”
 
Miejmy nadzieję, że porządnie się rozpada w najbliższym czasie – w innym razie nie mamy co liczyć na poprawę sytuacji…

Źródło: businessinsider.com.pl