in

„Wziął rosyjską szczepionkę przeciwko COVID-19” – nagranie stworzone przez Polaków hitem sieci

Satyryczne nagranie, które stworzyli polscy youtuberzy w momencie stało się prawdziwym hitem sieci. Film przedstawia, jak zareagował mężczyzna po przyjęciu szczepionki stworzonej przez rosyjskich badaczy. Cały świat oszalał na punkcie tego filmiku! To po prostu trzeba zobaczyć.

Humorystyczne nagranie ma już prawie 2 miliony wyświetleń i dotarło do ludzi na całym świecie.

Rosyjska szczepionka na COVID-19

Nie ma wątpliwości co do tego, że informacje o szczepionkach są najczęstszymi, które pojawiają się w ostatnim czasie. Wiele osób wciąż deklaruje, że nie zamierza się szczepić, ponieważ boi się powikłań. Inni z kolei odetchnęli z ulgą, widząc w szczepionce nadzieję na koniec pandemii, która wywróciła nasze życie do góry nogami.

Wielka Brytania jest pierwszym państwem, w którym szczepionka trafiła już do powszechnego użytku, a wśród zaszczepionych znaleźli się m.in. brytyjski aktor Ian McKellen, którego znamy m.in. z roli Gandalfa w ekranizacji „Władcy Pierścieni” J.R.R Tolkiena.

„Czuję się szczęściarzem, że mogłem się zaszczepić. Nie mam żadnych oporów przed tym, by polecać to innym osobom” – pisze na swoim Twitterze 81-letni aktor.

Polska i wiele innych krajów wciąż czekają na rozpoczęcie szczepień. Być może wiele osób pamięta o tym, że Rosja już w lecie chwaliła się swoją nową szczepionką, Sputnik V. Informacja o rosyjskiej szczepionce w momencie wywołała wtedy prawdziwą burzę w sieci. Natychmiast pojawiły się żartobliwe filmiki na ten temat.

Jedno z nagrań zostało stworzone przez „HRejterów”. Filmik zatytułowany „Wziął rosyjską szczepionkę przeciwko Covid-19” odbił się głośnym echem i trafił do ludzi z całego świata. Jest to wykreowana relacja jednej z pierwszych osób, która przyjęła tę szczepionkę.

Filmik pojawił się na kanale w sierpniu i od tamtego czasu zyskał ogromną popularność. Możemy na nim zobaczyć, jak zaszczepiony facet z poważnego pana zajmującego się biznesem staje się stereotypowym Rosjaninem.

Nagranie zostało wyświetlone specjalistom, którzy byli gośćmi programu „Czas pokaże” w publicznej stacji telewizyjnej Federacji Rosyjskiej, Pierwyj kanał. O nagraniu Polaków pisały także niemieckie gazety. W Internecie roi się od komentarzy na temat pomysłu youtuberów:

„Mogę tylko pogratulować. Skoro nawet słynna rosyjska telewizja pokazała to w świetle pozytywnym (no bo mogę oglądać to w oryginale) to Panowie HRejterzy naprawdę robicie dobrą robotę” – komentuje nagranie jeden z internautów.

Koniecznie obejrzyjcie nagranie poniżej!

Źródło: WP