in

Pewna grupa emerytów będzie dostawać znacznie wyższe emerytury. Decyzja już zapadła, znamy szczegóły.

Emerytura dla wielu Polaków to jedyne źródło dochodu, dlatego ta wiadomość może przełomowa w życiu niektórych ludzi. Rzecznik rządu Piotr Müller potwierdził, że zmiany są już pewne. O czym dokładnie mowa?

Gdy tylko sejm przegłosuje wprowadzoną ustawę, jedna grupa emerytów będzie mogła cieszyć się z naprawdę wyższych świadczeń emerytalnych.

Na obecną chwilę bardzo dużo emerytów w naszym kraju musi miewać mnóstwo dylematów typu: kupić leki czy jedzenie? Muszą wybierać, ponieważ żadną siłą nie starczy im na wszystko. Jednak już niebawem w tej kwestii zajdzie pozytywna zmiana.

“Rada Ministrów przyjmie dziś projekt ustawy skierowany dla działaczy opozycji antykomunistycznej. Zakłada on wyrównanie szkód w zakresie emerytalnym” – mówi Piotr Müller.

“Każda osoba, która ma status działacza opozycji antykomunistycznej lub represjonowanej politycznie będzie miała emeryturę w wysokości co najmniej 2400 złotych” – tłumaczy.

Pojawią się także nowe zniżki na transport publiczny.

“Koszt tej ustawy to kilkadziesiąt milionów złotych, ale w moim odczuciu to element sprawiedliwości społecznej. Nowe przepisy wejdą w połowie przyszłego roku” – dodaje Müller.

Źródło: biznes.radiozet.pl