fot. freepik
in

Usłyszała to po 6 latach małżeństwa. Jej męża „od zawsze to fascynowało”

Mroczna tajemnica związku wyszła na jaw, gdy czytelniczka „Daily Mail” o pseudonimie „Three’s a Crowd” podzieliła się swoim porażającym przeżyciem. Po latach spędzonych razem, jej mąż zaskoczył ją nietypowym pomysłem – otwartym małżeństwem. To zagadkowe żądanie wstrząsnęło ich stabilnym związkiem i postawiło pod znakiem zapytania istniejące poczucie zaufania i intymności. Nie chodziło jednak o to, by do ich związku dołączyła inna kobieta…

Małżeństwo pod znakiem zapytania

Niektórzy twierdzą, że po długich latach życia we dwoje, może zacząć doskwierać monotonia. Jednak mało kto spodziewa się, że przeciętna para będzie rozważać otwarte małżeństwo jako środek na ożywienie związku. Tak właśnie stało się w przypadku „Three’s a Crowd”, która po sześciu latach małżeństwa usłyszała od swojego męża niespotykane dotąd pragnienie: zaproszenia „innego mężczyzny do dołączenia” do ich związku. Kobieta była przerażona tym pomysłem i postanowiła poprosić internautów o pomoc i dobrą radę.

Otwarte małżeństwo – „nie jestem wystarczająco dobra?”

Obwinianie siebie w sytuacjach, które wychodzą poza naszą strefę komfortu, jest naturalnym odruchem. Dla „Three’s a Crowd” to samo pytanie przewijało się w jej umyśle po usłyszeniu od męża o jego pragnieniach. Czy to znaczy, że nie jest ona wystarczająco atrakcyjna czy wartościowa dla swojego mężczyzny? To tylko jedno z wielu pytań, które muszą zostać skonfrontowane w obliczu niezwykłego żądania. Ale czy może to także oznaczać, że jej mąż pragnie być z innym mężczyzną?

„Powiedział, że zawsze fascynowała go myśl o byciu z innym mężczyzną, że to go podnieca i nie sądzi, żeby był w stanie przez resztę życia tkwić bez możliwości wyrażenia siebie z tej strony” – zdradziła kobieta.

I dodała:

„A może on próbuje mi powiedzieć, że wolałby być z mężczyzną, ale nie wie jak to przekazać?”

Trudna decyzja

Decyzja o otwartym małżeństwie to wybór, który muszą podjąć obie strony z pełną świadomością i akceptacją. To nie tylko kwestia spełnienia pragnień jednej osoby, ale przede wszystkim solidnej podstawy komunikacji i zaufania między partnerami.

Jane Green, znana pisarka i felietonistka „Daily Mail”, podkreśla, że otwarte małżeństwo wymaga rozmów i ustalenia jasnych granic.

Dla niektórych par otwarte małżeństwo to fascynujący eksperyment, który pozwala na ożywienie relacji i odkrycie siebie na nowo. Jednak dla innych, jak „Three’s a Crowd”, jest to wyzwanie, które zmusza do zastanowienia się nad własnymi uczuciami i granicami. Czy decyzja o otwartym związku może prowadzić do rozpadu, czy może być szansą na głębsze zbliżenie między partnerami? Ostateczna odpowiedź zależy od komunikacji, zaufania i głębokiej refleksji na temat własnych potrzeb.