in

Rosyjski żołnierz powiedział o tym wprost. Wielu będzie w szoku.

Atak Rosji na Ukrainę trwa już trzydziesty czwarty dzień. Ukraińcy dzielnie bronią swojej ojczyzny, podczas gdy wielu Rosjan nie ma zupełnie pojęcia, w imię czego przyszło im ginąć.

W ostatnim czasie w mediach społecznościowych pojawiło się nagranie, obok którego nie sposób przejść obojętnie. Możemy na nim usłyszeć, co zrobiłby Rosjanin, gdyby tylko mógł.

Wyznanie żołnierza

W sieci możemy znaleźć mnóstwo relacji rosyjskich żołnierzy, którzy przyznają, że lepiej byłoby im w niewoli w Ukrainie niż w Rosji. Pojmani rosyjscy żołnierze często są załamani tym, w czym przyszło im brać udział i nie rozumieją tego.

Na oficjalnym profilu Służb Bezpieczeństwa Ukrainy pojawiło się wideo, które w sposób szczególny przykuwa uwagę internautów. Rosjanin opowiedział w nim, co by zrobił, gdyby miał taką szansę.

„Gdybym miał okazję walczyć o Ukrainę, złożyć przysięgę, przenieść rodzinę i zostać tutaj, aby zamieszkać, chętnie bym to zrobił” – stwierdził.

Jakiś czas temu było głośno o tym, czym karmieni są Rosjanie.

„Data ważności 2015 rok. 2015 rozumiesz? Teraz jest luty 2022. Giniecie w Ukrainie i nie wiecie za co, i jeszcze was, cholera, karmią przeterminowanym suchym prowiantem” – opowiadał na nagraniu kolejny żołnierz.

Nie ma wątpliwości co do tego, że sytuacja jest dramatyczna. Wszystko wydaje się być tylko złym snem. Miejmy nadzieję, że jak najszybciej się skończy…

Źródło: o2.pl