in

Znamy wytyczne dotyczące egzaminów 2020. Niektóre mogą bardzo zaskoczyć.

Z pewnością wszyscy uczniowie, nauczyciele i rodzice zastanawiają się, jak w czasach koronawirusa będą wyglądać egzaminy. Zostały one przełożone, jednak wskazany termin już niebawem nadejdzie. Znamy wytyczne.

Wiele osób może być zaskoczonych, ponieważ w czasie egzaminów nie trzeba będzie mieć zasłoniętego nosa i ust, jednak przed rozpoczęciem egzaminów twarz musi być zasłonięta, jak podaje Polsat News.

Centralna Komisja Egzaminacyjna przygotowuje się do nadchodzących egzaminów i zajmuje się określeniem wytycznych, które będą podczas nich obowiązywać.

Wytyczne dotyczące egzaminów 2020

Wytyczne zostały podane dzisiaj na oficjalnej stronie MEN. Są one zawarte w obszernym, niemal 30 stronicowym dokumencie. Najistotniejsze z podanych to:

– na egzamin może wejść tylko osoba zdrowa, która nie ma objawów świadczących o koronawirusie;

– obowiązek zakrywania ust i nosa przez osoby podchodzące do egzaminu, do chwili zajęcia miejsca w sali, w której odbywa się egzamin;

– konieczność ustawienia ławek w sali tak, aby między osobami zdającymi był zachowany odstęp co najmniej 1,5-metra w każdym kierunku;

– obowiązkowa dezynfekcja ławek i krzeseł w sali, w której odbywa się egzamin przed i po każdym egzaminie, a także dezynfekcja materiałów, sprzętów i narzędzi, z których będzie korzystać więcej niż jedna osoba;

– obowiązek zabrania ze sobą własnych przyborów piśmienniczych, linijki, cyrkla, kalkulatora, itd.;

Przestrzeganie wszystkich wytycznych ma zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Ze względów bezpieczeństwa w tym roku nie będzie także egzaminów ustnych.

Wszystkie pozostałe wytyczne możemy znaleźć TUTAJ.

Źródło: radiozet.pl, gov.pl