in

Pojawiły się kluczowe wytyczne ws. świąt Bożego Narodzenia – Będą wyglądać zupełnie inaczej niż do tej pory

Chociaż święta Bożego Narodzenia będziemy obchodzić dopiero za ponad dwa miesiące, już pojawiły się pierwsze wytyczne. Sytuacja epidemiologiczna w Polsce zmusza nas do tego, aby zadbać o siebie i swoich bliskich w szczególny sposób. Nie ma wątpliwości co do tego, że święta w tym roku będą wyglądać zupełnie inaczej niż do tej pory. Eksperci wyróżnili kilka najważniejszych zasad, które pozwolą nam zapewnić bezpieczeństwo sobie i innym.

Ważne jest, abyśmy wiedzieli, jak się zachować, aby rodzinne świętowanie nie zamieniło się w ognisko zakażeń koronawirusem. Są pierwsze wytyczne.

Pierwsze wytyczne dotyczące Bożego Narodzenia 2020

Póki co święta Bożego Narodzenia dla większości mogą być bardzo odległym terminem, którym teraz nie warto zaprzątać sobie głowy. Pojawiły się jednak pierwsze wskazówki, które przekazała amerykańska agencja rządowa Centra Kontroli i Prewencji Chorób. CDC poinformowało w swoim oświadczeniu o siedmiu zasadach, które będą kluczowe na ten czas.

Specjaliści apelują o to, aby przy rodzinnym stole nie było więcej niż 10 osób, a czas świętowania był krótszy. To, ile czasu przebywamy z osobą zakażoną naprawdę ma duże znaczenie. Poza tym, eksperci są zdania, że warto porozmawiać z każdym członkiem rodziny, z którym mamy zamiar świętować, aby darował sobie rodzinne spotkanie, jeśli w przeciągu 3 tygodni zauważył u siebie niepokojące objawy zdrowotne lub też miał bezpośredni kontakt z osobą zakażoną koronawirusem.

Eksperci ostrzegają również przed miejscami, gdzie liczba przypadków zakażeń jest znacząca. Nawet podczas rodzinnego spotkania najlepiej będzie, jeśli będziemy dezynfekować ręce, zachowywać bezpieczny odstęp, zasłaniać usta i nos. Zaleca się także przebywanie na świeżym powietrzu, a nie w zamkniętym pomieszczeniu – np. warto zdecydować się na rodzinny spacer.

Źródło: Wprost