in

Przez wystającą szczękę wyśmiewano ją i nazywano potworem. Dziś wygląda jak królowa piękności!

Każdego roku dzieci rodzą się z poważnymi patologiami rozwoju szczęki i podniebienia. Czasami od urodzenia potrzebują pilnej interwencji chirurga szczękowo-twarzowego, ponieważ z powodu wrodzonych nieprawidłowości w strukturze szczęki, dzieci te nie mogą robić tego, co jest naturalne dla innych dzieci.

Nie mogą ssać piersi, nie mogą normalnie oddychać, a ich twarz wygląda tak brzydko, że wielu rodziców, nie może się z tym pogodzić i porzuca dzieci jeszcze w szpitalu. Ponadto nie wszyscy rodzice mają środki na opłacenie operacji i długoterminowej rehabilitacji.

W Korei postanowili dać takim ludziom szansę, by mogli cieszyć się życiem w pełni, a jednocześnie chcieli zwrócić uwagę publiczną na dzieci i dorosłych cierpiących na patologie szczękowo-twarzowe. Powstało reality show, którego głównymi bohaterami są dorośli i dzieci z podobnymi problemami. Zwycięzca otrzymuje fundusze na opłacenie operacji i długi okres rehabilitacji.

16-letnia Tajka Wijitpraphorn Punbu miała szczęście i wygrała program. Ze względu na wystającą szczękę, nie mogła prawidłowo żuć i cierpiała na poważne problemy z trawieniem, chrapała głośno we śnie i była stale wyśmiewana przez kolegów z klasy z powodu jej wady.

Nazywano ją brzydkim i upośledzonym potworem. Ale dziewczyna się nie straciła wiary, że kiedyś to się zmieni. Wijitpraphorn Punbu wiedziała, że jedynym rozwiązaniem jest operacja korygująca położenie szczęki. Ale jej rodzina nie miała dość pieniędzy, aby zapłacić za operację, więc młoda kobieta znalazła idealną okazję.

Postanowiła wziąć udział w reality show „Let me in”.

Teraz wygląda zupełnie inaczej. Wie, że najważniejszą rzeczą jest uwierzyć w siebie, a wtedy wszystko się ułoży, a wczorajsze brzydkie może stać się piękne.

„Przed operacją, żyłam bardzo samotnym życiem, ludzie śmiali się ze mnie przez całe życie i to bolało. Teraz czuję, że mogę wyjść i nie wstydzić się tego, jak wyglądam ”- powiedziała 19-latka.


Źródło, Fotografie: Letmein, www.thesun.co.uk