fot. tiktok/ teapourn
in

Wydała majątek na wypchanie ukochanego kota. „To dla mnie bardzo kojące”

Wielu z nas doświadczyło miłości i bliskości, jakie płyną z relacji z naszymi zwierzętami. Często traktujemy je jak pełnoprawnych członków rodziny, a ich obecność w naszym życiu staje się niezastąpionym źródłem radości i pocieszenia. Jednak gdy nadchodzi czas pożegnania, żałoba po stracie zwierzęcia może być niezwykle trudna i bolesna. Sposoby radzenia sobie z tym mogą być naprawdę rozmaite, a niektóre wręcz szokujące…

Podjęła nietypową decyzję

Ból po utracie ukochanego zwierzaka może przypominać żałobę po stracie bliskiej osoby. Tracimy towarzysza, przyjaciela i istotę, która wniosła wiele radości i miłości do naszego życia. Emocje towarzyszące tej stracie mogą być porażające, a przejście przez proces żałoby może wymagać czasu i wsparcia.

Dla niektórych osób znalezienie sposobu na upamiętnienie swojego zwierzęcia staje się ważnym krokiem w procesie gojenia rany po stracie. Jedną z nietypowych form upamiętnienia jest wypchanie zwierzęcia za pomocą techniki liofilizacji. Dzięki temu zabiegowi zwierzak może pozostać fizycznie obecny w naszym otoczeniu, przypominając nam o pięknych chwilach spędzonych razem.

Pewna kobieta, Soren High, postanowiła znaleźć nietypowy sposób na upamiętnienie swojej ukochanej kotki, Loki. W desperacji i pragnieniu zachowania bliskości z nią, zdecydowała się na wypchanie zwierzęcia za pomocą techniki liofilizacji.

Podjęcie takiej decyzji wymagało od Soren ogromnej odwagi i gotowości na kontrowersje. Za pomocą liofilizacji, jej ukochana kotka została przekształcona w trwałą, fizyczną formę, która teraz stoi dumnie na domowej szafce. Loki, upamiętniona w tej nietypowej formie, przypomina Soren o wszystkich pięknych i wspólnie spędzonych chwilach.

„Posiadanie możliwości patrzenia na nią, siedzącą w kącie mojego domu, po prostu odpoczywającą i przyglądającą się wszystkiemu…czuję, że to (…) dla mnie bardzo kojące.” – podkreśla kobieta.

Soren wydała na ten cel mnóstwo pieniędzy – 3500 dolarów, czyli ponad 14,5 tysiąca złotych.

@teapourn Replying to @beetotheknee freeze drying is a permanent process. Since she is organic, she can break down. Meaning: she can mold she can be damaged by sunlight she can rehydrate and she can melt. taking care of a freeze dried pet is very simple, but it does require mindfulness in order to maintain your pet for as long as possible . ##freezedriedpets##petmemorial##petpreservation##grief##loss##blackcat ♬ Cena Engraçada e Inusitada – HarmonicoHCO

Internauci mają mieszane uczucia. Wielu z nich przyznaje, że nie zdecydowałoby się na coś takiego.

„Mam wrażenie, że to tylko dodatkowo by mnie dobiło” – czytamy.

A Ty? Co o tym sądzisz?