in

13-latek przygotowuje się do śmierci mamy. 4 lata później wymyśla coś, co ratuje tysiące kobiet

Śmierć kogoś bliskiego jest czymś, na co nie da się przygotować. Tym bardziej, jeśli tym kimś ma być dziecko.

Julian Rios Cantu miał zaledwie trzynaście lat, kiedy jego matka usłyszała wyrok – rak piersi i właściwie wielka niewiadoma…

Ile pożyje? Kiedy umrze? Dziecko musiało liczyć się z tym, że jego mama może odejść od niego w każdej chwili. Meksykaninowi było bardzo ciężko.

Na szczęście w tym przypadku podejrzenia lekarzy okazały się całkowicie nietrafione. Co prawda mama Juliana musiała mieć amputowane obie piersi, jednak po tej operacji jej życiu już nic nie zagrażało.

Trauma jednak pozostała w sercu i pamięci trzynastoletniego dziecka, które dzień w dzień budziło się z myślą, iż doba może być ostatnia dla jego ukochanej mamy.

To sprawiło, że Julian już w wieku siedemnastu lat postanowił założyć własną firmę, a dzięki niej pomoc tysiącom kobiet, do których wczesna diagnostyka, zwykle dociera zbyt późno. To on wymyślił „inteligentny biustonosz”, za którego projekt uzyskał pierwsze miejsce na konkursie młodych przedsiębiorców.

Inteligentny biustonosz ma w sobie blisko 200 różnorodnych czujników, dzięki którym kobieta może pobierać odmienne odczyty dotyczące stanu zdrowia swoich piersi. Według wynalazcy, już półtorej godziny tygodniowo, w zupełności wystarczy, aby w odpowiednim momencie zdiagnozować i wyleczyć problem.

Pomysł Meksykanina spotkał się z dużym zainteresowaniem. Młody biznesmen został nawet pochwalony przez prezydenta Meksyku.

Za prawie dwa lata, jego produkt ma wejść na rynek. Choć Julian ma obecnie osiemnaście lat, już stworzył coś, co ma szanse doskonale działać i ratować życie kobiet w wielu krajach.

Źródła: Facebook/Julian Rios Cantu, Facebook/Higia Technologies