in

Codziennie słyszała głośny hałas dochodzący z garażu. Gdy odkryła sekret męża, wybuchła płaczem.

Brad Soden przeżył naprawdę wiele w swoim życiu. Jest byłym żołnierzem Stanów Zjednoczonych, który nie tylko służył w pierwszej wojnie w Iraku, ale także ukończył służbę w charakterze strażaka. Brad, jego żona Liz i ich troje dzieci mieszkają w Phoenix w Arizonie. Przez długi czas miał życie jak we śnie. Ale wszystko się zmieniło 15 sierpnia 1999 roku – w dniu, w którym doszło do tragicznego wypadku.

Brad i Liz jechali ze swoimi dziećmi samochodem. Liz prowadziła, gdy nagle przednia lewa opona pękła, a kobieta straciła kontrolę nad samochodem i zjechała z drogi. Całe szczęście dzieci wyszły z tego z drobnymi siniakami. U
razy Brada były nieco gorsze – złamał nogę. Ale dla Liz sytuacja była tragiczna: złamała kręgosłup i była sparaliżowana od pasa w dół. Zawieziono ją prosto do szpitala na chirurgię, a gdy obudziła się, lekarze przedstawili jej diagnozę. Liz myślała, że jej życie właśnie legło w gruzach. Przypuszczała, że Brad, który był na tamten czas jej narzeczonym, zostawi ją dla „normalnej kobiety”.
Ale reakcja Brada była zupełnie inna… Uklęknął na jedno kolano i oświadczył się jej jeszcze w szpitalu.

Oczywiście, Liz powiedziała „tak” i para niedługo po tym wzięła ślub. Droga powrotu do zdrowia Liz była bardzo długa, a cała jej rodzina wspierała ją w tym procesie.
Liz jest silną kobietą, ale przejście na nowe życie na wózku inwalidzkim było dla niej niezwykle trudne. Szczególnie dlatego, iż jedno z jej ulubionych hobby to turystyka.

Po wypadku Liz starała się nadal podróżować, ale szybko zdała sobie sprawę, że jej wózek inwalidzki nigdy nie będzie mógł przemierzać nierównomiernego terenu, który tak bardzo uwielbiała.

Pewnego razu, gdy rodzina wybrała się na szlak, Liz została zmuszona do pozostania na płaskiej drodze. Ze łzami w oczach poprosiła rodzinę, aby kontynuowała wycieczkę bez niej. Ten widok złamał serce Brada, który postanowił, że nie pozwoli, aby to się powtórzyło.

W czasie swego pobytu w wojsku, Brad pracował jako technik, był odpowiedzialny za utrzymanie i czyszczenie czołgów. Jego praca zainspirowała go do zbudowania specjalnego wózka inwalidzkiego dla Liz, który będzie przystosowany do jazdy w każdym terenie i pozwoli jej na podróżowanie z całą rodziną, gdziekolwiek by się znajdowali.

Ale łatwiej było powiedzieć niż zrobić.
Brad spędził sporo dni w garażu. Ledwo wychodził na zewnątrz, a czasem tracił swoją cierpliwość. Głośny hałas pochodzący z garażu był czymś, do czego sąsiedzi i Liz się przyzwyczaili.

Wyzwanie Brada? Zbudować wózek inwalidzki z cichym silnikiem elektrycznym, który mógłby pracować w każdym terenie. Po niezliczonych godzinach Brad wreszcie znalazł rozwiązanie. Zaciągnął Liz do garażu i zaskoczył ją unikalnym wózkiem inwalidzkim wraz z gąsienicami czołgu!

Wynalazek Brada nie pozostał niezauważony. Wózek terenowy zainteresował między innymi szefów firmy high-tech NPC Robotics. Firma wspierała Brada i zbudowała prototyp na podstawie jego modelu. Nowoczesna technologia nowego wózka inwalidzkiego Liz jest cicha, szybka i przeznaczona do jazdy terenowej.

Brad nie tylko pokazał swoją olbrzymią miłość do Liz, ale także wykazał się ogromną pomysłowością i chęcią przezwyciężenia wszystkiego!

 
To wspaniały przykład, jak można pomagać swoim bliskim. Kiedy ktoś z Twojej rodziny potrzebuje pomocy, pomóż mu za wszelką cenę!