in

13 strażaków leży nieruchomo na ziemi – za tą fotografią kryje się historia, która ściska za serce!

Ogień jest niebezpiecznym żywiołem. Przekonali się o tym ostatnio mieszkańcy pewnej miejscowości w Portugalii, w której na skutek olbrzymiej burzy uderzył piorun.

Jak okazało się nieco później, zdarzenie to należało do jednych z najtragiczniejszych i największych pożarów, w którym życie straciło aż 64 osoby.
Zdjęcie, które zostało zaprezentowane poniżej pokazuje nie tylko bezradność, ale przede wszystkim ogrom zmęczenia strażaków, którzy pracowali przy gaszeniu wspomnianego wyżej pożaru. Blisko 2000 osób utrzymywało ogień pod kontrolą, aż po bardzo długim czasie udało im się go ugasić.

Pedro Bras, jeden ze strażaków, który brał udział w akcji, wspomina, że był to olbrzymi wysiłek i walka nie tylko z żywiołem, ale również własnym zmęczeniem.
„Pracowaliśmy dzień i noc bez przerwy. Zdjęcie, które macie okazję zobaczyć, pokazuje, że w tym czasie mieliśmy tylko jedną możliwość krótkiego, trwającego niecałe 25 minut, odpoczynku. To właśnie ten moment, w którym czekaliśmy na napełnienie cystern.”

Choć są już niebotycznie zmęczeni, choć brakuje im dosłownie paru chwil aby zasnąć na twardej i niewygodnej ziemi, w każdym momencie są w stanie wstać i dalej walczyć z niebezpiecznym żywiołem. Tym bardziej, że złowieszcze, czarne chmury nadal unoszą się na niebie.

Fotografia w Internecie bardzo szybko zyskała ogromną popularność. Ludzie, nie tylko z Portugalii nazywali strażaków prawdziwymi bohaterami. I nie ma się czemu dziwić, gdyż codziennie gotowi są do nierównej walki z ogniem, aby chronić nie tylko ludzkie życie, ale również dobytek wielu ludzi. Każdy z nas powinien zdawać sobie sprawę, jak bardzo niebezpieczną pracę mają…

Aby wszystkiego było mało, strażacy w Portugalii, za narażanie własnego życia otrzymują zaledwie 1,85 euro na godzinę… To tak bardzo niewiele w porównaniu z wysiłkiem i lękiem, który towarzyszy im każdego dnia. Tak niewiele, za ogrom poświęcenia… Tak niewiele za ryzyko utraty własnego zdrowia… Doceniajmy strażaków i inne służby, które przecież są od tego, aby ratować nasze życie.