in

11 ekstra trików na wykorzystanie rolek po papierze toaletowym. W końcu przestaną się marnować!

Czy tobie też towarzyszy to dziwne uczucie gdy wyrzucasz do śmieci wciąż te same rzeczy? Reklamówki foliowe, kartony po mleku, czy sokach, butelki po wodzie, rolki po papierze toaletowym. przecież tyle się tego marnuje. No właśnie rolki. Myślisz sobie : „Tyle rolek w swoim życiu wyrzuciłem. A może dałoby się je jakoś ponownie wykorzystać?”. Wyobraź sobie, że tak. Mamy dla ciebie 11 świetnych sztuczek na wykorzystanie rolek. Naprawdę mogą się jeszcze przydać.

Rolki po papierze – 11 zastosowań

Świetny pomocnik przy przechowywaniu kabli

Splątane kable to jedno z najbardziej irytujących rzeczy w domu. A tak łatwo uporządkować je przy pomocy zwykłych rolek po papierze toaletowym. Można nawet podpisać do czego służą!

Końcówki do odkurzacza

Każdy zakamarek, który jest zbyt mały, wąski czy w inny sposób niedostępny dla tradycyjnych końcówek może być zastąpiony rolką po papierze!

Rolka jest z papieru, więc można ją dowolnie zgiąć, naderwać, wykrzywić i wykorzystać do dotarcia do trudno dostępnych miejsc w domu.

Stojak na komórkę

Po co wydawać pieniądze na drogi stojak skoro wystarczy rolka i cztery pinezki. Można ją ozdobić, by stała się nie tylko ładna ale i niezwykle funkcjonalna.

Karmnik dla ptaków

Ależ to genialny pomysł. Wystarczy trochę masła orzechowego i ziaren dla ptaków. Rolkę posmaruj masłem, obtocz w ziarnach, nawlecz na wstążkę lub sznurek i gotowe!

Pudełko na prezent

To idealne wręcz rozwiązanie na opakowanie niedużego przedmiotu. Pudełko robi się bardzo łatwo, a ozdobione stanowi śliczne i ekologiczne opakowanie.

Uchwyt na papier do pakowania

 

 
Napoczęty papier pakowny to wielka zmora. Rozwija się, plącze, mnie. A wystarczy naciąć rolkę i wcisnąć na zwój papieru, by stała się świetnym zabezpieczeniem przed rozwijaniem nie zużytego papieru.
 

Rozpałka

 

 
Wyrzucanie rolek jeśli masz grilla, kominek lub często palisz ogniska to prawdziwe marnotrawstwo. Wystarczy, że wypchasz je papierem lub czymkolwiek łatwopalnym: suchą trawą, patykami a będą stanowić super skuteczną rozpałkę.
 

Środek kłębka

 

 
Rolek możesz użyć do nawijania na przykład włóczek. Żeby poszło szybciej użyj miksera, błyskawicznie nawiniesz włóczkę na rolkę. Można nawijać także wszystko co jest długie i się plącze. Lampki choinkowe, tasiemki, sznurki, kable.
 

Rozsady

 

 
Rolki sprawdzą się także użyte jako pojemniczki do wysiewania roślin. Wystarczy naciąć rolkę złożyć dno, wsypać ziemię i super ekologiczne pojemniki na rozsady mamy gotowe.
 

Wałki do włosów

 

 
Może wydać się to dziwnym pomysłem, ale wbrew pozorom efekt jest rewelacyjny. Rzadko można spotkać tak grube wałki a dają one znakomity efekt pięknie falujących loków. Spróbuj koniecznie. Nawiń włosy, przypnij wsuwki i gotowe.
 

Organizer

 

 
Do większego pudełka włóż kilka rolek i organizer gotowy. To takie proste!
 
Już nigdy więcej nie wyrzucaj rolek. Znajdź dla nich miejsce i zawsze je tam odkładaj. Przydadzą się kiedy będą potrzebne!