fot. tiktok/ tanyakomarova96
in

Nagrała z okna wyjazd Joe Bidena z polskiego hotelu. Wideo wywołało burzę w sieci

W dniach 21-22 lutego 2023 r. Joe Biden, prezydent Stanów Zjednoczonych, przebywał z wizytą w Warszawie. Jak zwykle w przypadku wizyty prezydenta USA, skala środków bezpieczeństwa i logistyki była ogromna. Internauci mieli okazję zobaczyć to na własne oczy dzięki nagraniu, które pojawiło się w sieci.

Nagranie przedstawia moment, w którym formuje się kolumna samochodów z Joe Bidenem podczas jego wyjazdu z hotelu Marriott. Kolumna składała się z ponad 30 pojazdów, w tym dwóch pancernych limuzyn, które przewożą prezydenta. Widać na nim również najbliższą ochronę prezydenta oraz snajpera na dachu budynku, który zapewniał dodatkowe bezpieczeństwo.

Jak można zobaczyć na nagraniu, kolumna samochodów została uformowana w podziemnym garażu hotelu. Każdy z pojazdów miał ustalone miejsce, co zapewniło bezpieczny przejazd prezydenta przez miasto.

Nagranie to wzbudziło ogromne zainteresowanie internautów. Niektórzy byli pod ogromnym wrażeniem skali przedsięwzięcia i środków bezpieczeństwa stosowanych przez ochronę prezydenta. Inni zwrócili uwagę na fakt, że kolumna prezydenta RP liczy zazwyczaj znacznie mniej pojazdów. Nie brakowało również głosów zwracających uwagę na aspekt ekologiczny.

„Czy Biden coś mówił o ekologii?”

„Naliczyłem 33 pojazdy, w Polskiej kolumnie tylko albo aż 12 więc nie ma co narzekać”

„Tym przejazdem wykorzystał swój ślad węglowy na 5 lat”

– komentowali internauci.

@tanyakomarova96 Biden in the house 🇺🇸 🇵🇱 🇺🇦 #bideninthehouse #warsaw #biden2023 ♬ Лови момент – Антитіла