in ,

Mieszkańcy jednej z dzielnic Warszawy ewakuowani. Pojawiło się wstrząsające nagranie z wybuchu bomby

Wiadomość, która pojawiła się w ostatnim czasie, sprawiła, że mieszkańcy całej Polski wstrzymali oddech, nie mówiąc już o mieszkańcach jednej z dzielnic w Warszawie.

Porażające odkrycie poskutkowało ewakuacją i pojawieniem się wyspecjalizowanych służb.

Przerażające nagranie z wybuchu

W niedzielę 26 lipca po południu w mediach pojawiła się informacja na temat znalezienia bomby w Warszawie. Nagranie, które niedługo potem trafiło do sieci, wstrząsnęło całą Polską.

Na terenie budowy II linii metra przy ulicy Bazyliańskiej w Warszawie odkryto 250 kilogramowy niewybuch z czasów II wojny światowej. Konieczna była ewakuacja mieszkańców i wezwanie wyspecjalizowanych służb.

„Była to niemiecka bomba odłamkowa SD 250. W razie wybuchu jej zasięg rażenia mógłby osiągnąć 1200 m, dlatego należało ewakuować mieszkańców z takiego obszaru. Nie wiadomo, w wyniku jakiej operacji podczas II wojny światowej się tam znalazła, to raczej historycy powinni określić” – relacjonuje dla Polsat News dowódca patrolu z 2. Mazowieckiego Pułku Saperów, st. sierż. Marcin Drozd.

„Niewybuch był zespolony z betonem na wysokości 3 m i nie można było tam wjechać. Gdyby nie pomoc maszyn budowlanych, usunięcie pocisku byłoby bardzo skomplikowane” – tłumaczy.

Bomba została przewieziona do Torunia na poligon i tam ją zdetonowano. Ministerstwo Obrony Narodowej opublikowało szokujące nagranie na Twitterze, przedstawiające wybuch.

„Dziś po południu saperzy #WojskoPolskie Flaga Polski na poligonie w #Toruń wysadzili 250-kilogramowy niewybuch z czasów II wojny światowej znaleziony na budowie II linii metra w Warszawie” – możemy przeczytać pod zamieszczonym nagraniem.

Źródło: Twitter