in

Wszystkich Świętych 2021. Cmentarze znów będą zamknięte?

W październiku 2020 roku rząd podjął decyzję o zamknięciu cmentarzy na Wszystkich Świętych i w Zaduszki, aby uniknąć rozprzestrzeniania się koronawirusa.

„Nie chcemy doprowadzać do takiego ryzyka, żeby na skutek odwiedzin na cmentarzach rzeczywiście wiele osób poniosło śmierć” – tłumaczył wtedy Mateusz Morawiecki.

Przyznał również, że mimo wszystko bezpieczeństwo jest ważniejsze niż tradycja.

„To jest głęboko zakorzenione w polskiej tradycji, ale ponieważ niesie to ze sobą ogromne ryzyko to uznałem, że tradycja jest mniej ważna niż życie” – mówił.

Czy w tym roku będzie podobnie? Czego należy się spodziewać? Minister zdrowia wyjaśnia.

Wszystkich Świętych 2021

Pandemia koronawirusa wciąż daje się we znaki i zmusza nas do zmiany swoich zachowań. Z pewnością spora część Polaków zastanawia się, jak będzie wyglądać 1 i 2 listopad w tym roku. Adam Niedzielski rozwiał wątpliwości.

„Scenariusz, w którym cokolwiek by się zadziało negatywnego w trakcie Wszystkich Świętych jest naprawdę bardzo, bardzo mało prawdopodobny” – tłumaczył w rozmowie z Radiem Plus.

Od kilku tygodni poruszany jest po raz kolejny temat powrotu obostrzeń. Czy w niedalekiej przyszłości można spodziewać się zaostrzenia restrykcji albo lockdownu?

„Mimo że przekraczamy taką bardziej statystyczną granicę, czyli te 1000 zakażeń dziennie, to nie jest jeszcze moment, żebyśmy myśleli o restrykcjach, myśleli tym bardziej o lockdownach” – wyjaśnia Niedzielski.

W dniu dzisiejszym odnotowano 1208 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, zmarło 27 osób z COVID-19.

Źródło:RadioZET.pl