fot. tiktok/kalllll_7
in

Wstydliwa wpadka na weselu. Na wszystko patrzyły dzieci.

Dzień ślubu i wesela jest wyjątkowym i szczególnym momentem w życiu każdego człowieka. Wiele par przygotowuje się do niego z dużym wyprzedzeniem, by zadbać o każdy szczegół. Od uroczystej ceremonii, przez wybór odpowiedniej sukni i garnituru, po zarezerwowanie odpowiedniej sali i zamówienie cateringu. Podczas wesela nie brakuje także dekoracji, muzyki, gier i zabaw. Jednym z obowiązkowych elementów każdego wesela są również oczepiny.

Oczepiny to dawny zwyczaj znany wśród ludów słowiańskich, podczas którego panna młoda symbolicznie przechodziła ze stanu panieńskiego w zamężny. Zgodnie z tradycją, oczepiny rozpoczynają się po północy i polegają na rzucaniu welonem lub bukietem przez pannę młodą, a muchą przez pana młodego. Kto najszybciej złapie te przedmioty, ten najszybciej znajdzie sobie małżonka. Oczepiny to także czas na inne zabawy, w tym zdejmowanie podwiązki.

Wstydliwy incydent na weselu

Ostatnio na TikToku pojawiło się nagranie z wesela, na którym widać pannę młodą siedzącą na środku sali, a pana młodego klęczącego przed nią i zdejmującego jej podwiązkę. Niestety, para nie zauważyła, że świadkami ich zabaw były także dwie dziewczynki, które wyglądały na zaskoczone tym, co widzą.

Nagranie to wywołało spore emocje wśród internautów, z jednej strony są osoby oburzone tym widokiem, twierdząc, że dzieci nie powinny być świadkami takich „zabaw z podtekstami”, z drugiej strony są też tacy, którzy uważają, że cała sytuacja była po prostu całkiem zabawna.

– Dlatego wole wesela bez dzieci, ale niektórzy zabierają je na siłę
– Wszyscy komentują ten filmik z taką powagą, a moim zdaniem jest po prostu zabawny
– A ja bym wolała wesele z dziećmi, ale bez oczepin i innych dwuznacznych i okropnych zabaw
– Nigdy nie rozumiałem tej tradycji. Dlaczego trzeba to robić na oczach całej rodziny?

– pisali.

@kalllll_7 Im sorry im going to be making wedding videos forever 🤣 #fyp #wedding #weddingtiktok #funnyweddingmoments #ohno #oops #weddingtok #garterremoval ♬ Oh No – Kreepa