fot. Facebook, Schronisko Ostrów
in

Znalazła w lesie dwa worki. Gdy zobaczyła, co jest w środku, od razu wezwała pomoc.

Niemal codziennie na świecie dochodzi do sytuacji, które sprawiają, że aż włos się jeży na głowie. Wśród nich mowa oczywiście o przemocy wobec zwierząt. Niektórzy nie mają serca dla tych biednych istot…

W lesie w Fabianowie w powiecie ostrowskim (woj. wielkopolskie) pewna kobieta dokonała wstrząsającego odkrycia. Aż strach pomyśleć, co by się stało, gdyby akurat tamtędy nie przechodziła.

Były zapakowane w worek

Jak się okazało, w dwóch workach pozostawionych w lesie, znajdowały się wystraszone psy. Kobieta od razu wezwała pomoc. Aktualnie, jak informuje portal OSTROW24.tv, psy są bezpieczne i przebywają w schronisku na obrzeżach Ostrowa Wielkopolskiego.

Na Facebooku pojawił się wpis z apelem o znalezienie właścicieli tych czworonogów. Nie ma wątpliwości co do tego, że sprawca powinien zostać ukarany.

„Nie można kryć „takich ludzi”, inaczej to nigdy się nie skończy. Prosimy o pomoc w udostępnianiu posta i szukaniu zwyrodnialca. Nie mamy słów na to bestialstwo” – czytamy w komunikacie schroniska.

Internauci nie mogli uwierzyć w to, że można być aż tak okrutnym. Psy zostały pozostawione na pewną śmierć. Tak nie powinien zachowywać się człowiek…

Za porzucenie psa albo kota grozi grzywna, kara ograniczenia wolności, a w uzasadnionych przypadkach kara pozbawienia wolności do lat dwóch.

Podziel się tym apelem z innymi!