fot. Youtube/MoKOTowski
in

Wstrząsające sceny w Warszawie. Aż włos się jeży na głowie, co zrobił ten facet – jest nagranie.

Nie ma wątpliwości co do tego, że niektórzy ludzie lubią ryzykować i robią naprawdę niebezpieczne rzeczy, które wywołują ciarki na plecach. Youtuber MoKOTowski postanowił wspiąć się na dźwig mierzący kilkaset metrów przy budowanym w Warszawie drapaczu chmur Varso Tower. Niebawem sprawą zajmie się policja.

Szokujące nagranie z Warszawy

Budynek Varso Tower w ostatnim czasie stał się najwyższą budowlą tego typu w całej Europie. Ma 310 metrów wysokości i po 66 latach przebił Pałac Kultury i Nauki w Warszawie, jeśli chodzi o najwyższy budynek w Polsce.

Youtuber MoKOTowski uznał, że wejdzie na dźwig, który stał przy budynku. Wszystko zostało przez niego nagrane i trafiło do sieci 8 marca. Wideo trwa 15 minut i możemy na nim zobaczyć, jak mężczyzna wchodzi na kolejne stopnie budynku. W dziesiątej minucie jest już na takiej wysokości, z której widać całą panoramę Warszawy.

Najprawdopodobniej nagranie powstało jesienią, jak stwierdził Wojciech Gurak z biura prasowego firmy HB Reavis w rozmowie z „Gazetą Wyborczą”. Wnioskuje to po tym, że widać na nim remont al. Jana Pawła II, który trwał właśnie w okresie jesiennym.

Sprawą zajmie się policja

Wojciech Gurak podkreślił, że gdyby autor nagrania coś sobie zrobił, to wykonawca prac miałby ogromne problemy. Jest on odpowiedzialny za to, by zapobiegać nielegalnym wspinaczkom. Sprawa youtubera trafi na policję.

„Apeluję o to, żeby nie pochwalać tego rodzaju działań. Nie narażajmy ludzi na niebezpieczeństwo” – prosi w rozmowie z „GW” Gurak.

Obejrzyj szokujące nagranie poniżej: