in

Można dostać nawet 165,5 tys. zł na dziecko. Spełniasz te warunki?

W naszym kraju są różne formy wsparcia dla rodzin. Bez wątpienia jedną z najpopularniejszych jest świadczenie 500 plus. Jednak rodziny mogą dostawać pieniądze także z innych źródeł.

Łącznie mowa o kwocie nawet 165,5 tys. zł! Jakie trzeba spełnić warunki, aby dostać pieniądze? Warto zapoznać się z tymi informacjami.

Ogromne pieniądze dla polskich rodziców

Bez wątpienia dodatkowe pieniądze zawsze się przydadzą i nieco odciążą dodatkowy budżet – szczególnie, jeśli mowa o łącznej kwocie 165,5 tys. zł!

Jak wynika z informacji podanych przez portal Bankier.pl, na takie pieniądze mogą liczyć rodzice posiadający czwórkę dzieci. W przypadku rodziców jedynaków kwota ta wynosi ponad 142,3 tys. zł.

W analizie wzięto pod uwagę świadczenie 500 plus, 300 zł na wyprawkę szkolną, 400 zł na żłobek, becikowe, bon turystyczny, ulgę prorodzinną w rozliczeniu rocznym PIT, a także rodzinny kapitał opiekuńczy.

Środki te trafiają do rodziców, którzy spełniają każdy warunek i pamiętają o terminowym składaniu wniosków.

W przypadku świadczenia 500 plus, pieniądze są przekazywane na każde dziecko co miesiąc aż do uzyskania pełnoletności, co oznacza, że każda pociecha w ramach programu dostaje aż 108 tys. złotych. Nie liczą się tutaj dochody uzyskiwane przez rodziców dziecka.

Kolejna forma wsparcia to rodzinny kapitał opiekuńczy – w tym wypadku mowa o kwocie nawet 12 tys. na drugą i każdą kolejną pociechę.

Oprócz tego istnieje tzw. ulga na dziecko przy rozliczeniach PIT. Jest ona zależna od liczby posiadanych dzieci. Kwota na pierwsze i drugie dziecko wynosi 1112,04 zł, na trzecie – 2000,04 zł, na czwarte i każde kolejne – 2700,00 zł.

Wsparcie można dostać także z programów „300 plus”, „400 plus”, bonu turystycznego czy becikowego.

Co o tym sądzisz? Daj znać w komentarzu!

Źródło: edziecko.pl