in

Nawet do 3900 złotych wsparcia dla mieszkańców bloków? Znane są już szczegóły.

W miniony piątek w Sejmie poruszano tematy dotyczące m.in. dopłaty do ciepła dla tych Polaków, którzy mieszkają w blokach. Czy można spodziewać się, że dostaną oni dodatkowe pieniądze? Jak się okazuje, mowa nawet o prawie 4000 złotych!

Ten rodzaj wsparcia ma być odpowiedzią na ogromne podwyżki cen surowca. O czym powinniśmy wiedzieć? Znamy szczegóły.

Dodatkowe pieniądze dla Polaków

Anna Moskwa, minister klimatu i środowiska, wytłumaczyła na antenie Polskiego Radia, z jakimi dopłatami Polacy mogą mieć do czynienia, jeśli mieszkają w blokach.

„Będzie to oznaczało wsparcie w taryfie od 1 100 zł nawet do 3 900 zł dla każdego odbiorcy w cieple systemowym. Czyli dla tych, którzy mieszkają w małych, dużych blokach, w dużych miastach, średnich miastach, wszyscy, którzy nie są sami dla siebie dostawcą ciepła, a ciepło mają z ciepłowni” – wyjaśniła.

Co to oznacza w praktyce? Rząd dzięki temu zacznie blokować podwyżki na poziomie surowca grzewczego do 60%. Mieszkańcy bloków zapłacą maksymalnie 40% więcej, a z rekompensatą będzie musiała sobie poradzić spółdzielnia i ciepłownia.

Kiedy możemy się spodziewać wsparcia dla Polaków mieszkających w blokach? Jak wskazała Anna Moskwa, dopłaty zaczną obowiązywać „zaraz po wejściu ustawy”:
„Oznacza to, że bezpośrednio po zakończeniu obrad Senatu i podpisaniu przez pana Prezydenta RP, mieszkańcy będą mogli otrzymać ten dodatek, a ciepłownie będą występowały o rekompensaty”.

Podziel się tą ważną informacją z innymi!

Źródło: wrc.net.pl