in

Pozbądź się wrastającego paznokcia łatwym sposobem, w domu i bez pomocy lekarza!

Każdy kto doświadczył kiedyś wrastającego paznokcia wie, że to bolesna i kłopotliwa sprawa.

W niektórych wypadkach może okazać się konieczna interwencja chirurgiczna, ale na ogół wystarczy prosta domowa metoda, by pozbyć się problemu.

Najczęściej wrastający paznokieć dotyczy dużego palca, a przyczyny mogą być różne. Znaczenie mają czynniki genetyczne, ale także środowiskowe jak zbyt ciasne buty, albo zły sposób obcinania paznokci, który powoduje, że wrasta on w skórę.

Jak pozbyć się wrastającego paznokcia?

1. Zmiękcz skórę

Wymocz stopy w siarczanie magnezu lub wodzie z mydłem. Miękka skóra ułatwi sprawę.

2. Użyj wacika

Weź kawałek waty i zwiń go w rulon. Wciśnij między wrastający paznokieć a skórę.

Jeśli ten zabieg sprawia zbyt duży ból, wybierz się do lekarza. Jeśli ból nie doskwiera za bardzo, po chwili poczujesz ulgę, a wacik pozwoli zmienić kierunek wzrostu paznokcia.

Jak łagodzić ból przy wrastającym paznokciu?
 
Ocet jabłkowy
 
Nasącz wacik octem i przyłóż na bolące miejsce. Ocet zapobiega infekcjom, można kilka razy na dzień zrobić taki okład.
 
Olejek eukaliptusowy
 
Niewielką ilością olejku eukaliptusowego nasmaruj miejsce wrastania paznokcia. Zmniejszy się ból i zapobiegnie powstawaniu infekcji.
 
Cytryna
 

 
Pocieraj miejsce plasterkiem cytryny, a następnie zawiń go bandażem i zostaw na kilka godzin. Sok z cytryny zapobiegnie infekcji.
 
Oszczędzaj nogi!
 
W domu chodź boso. Zrezygnuj z ciasnych butów. Używaj w czasie leczenia jakichś bardzo luźnych, by nie uciskać bolącego miejsca. Jeśli stan paznokcia będzie się pogarszać, nie przedłużaj leczenia samodzielnego, tylko wybierz się do lekarza.