in

Podczas upałów przychodnie pękają w szwach – Sprawca kryje się w sypialniach!

Kiedy upał doskwiera, ciężko o spokojny sen. Dlatego większość z nas radzi sobie z nim poprzez różnego rodzaju urządzenia. Jeżeli należysz do osób, które zasypiają przy włączonym wiatraku lub klimatyzacji, powinieneś wiedzieć, jak to wpływa na twój organizm.

Z ostatnich wiadomości wynika, że sen przy włączonym wiatraku niekorzystnie wpływa na alergików. Dlaczego tak się dzieje? Ruszając powietrze, razem z nim unosi kurz. Dlatego alergicy mogą budzić się z większymi problemami niż za wysoka temperatura w pokoju.

Ponadto, może on sprawić, że wilgoć w naszej jamie ustnej i drogach nosowych będzie mniejsza. Tym samym, może stać się przyczyną podrażnienia nosa, jamy ustnej czy oczu. Z pomocą w tym przypadku przychodzi filtr powietrza – nawadnia on pomieszczenie.

Żeby filtr skuteczniej pracował, wrzucamy do niego sól fizjologiczną. Pomoże w zapobieganiu uczucia suchości dróg nosowych.


 
Powietrze, które zostaje uwalniane podczas pracy wiatraka, może być także przyczyną skurczy mięśni.
Podobnie jest w tym wypadku z klimatyzacją, jeśli zostawiamy ją na noc. Pamiętajmy, żeby dbać o optymalną temperaturę powietrza w nocy (wynosi ona 20°C).
 

 
Ważne jest, aby wiatrak nie był ustawiony na wprost nas. Jego poprawne ustawienie to takie, kiedy jest on w znacznej odległości od naszego łóżka, a powietrze nie jest wypuszczane bezpośrednio w naszą stronę.
 

 
Ważne jest także, aby zadbać o swoje uszy. Szczególnie dotyczy to starych wiatraków. Są one głośne, przez co można mieć kłopoty z zasypianiem. Pamiętajmy, że nasze uszy nigdy nie śpią!