fot. youtube/Who Wants To Be A Millionaire?
in

Wpadka w „Milionerach”. Uczestnik myślał, że wygrał, a gdy spojrzał na ekran mina mu zrzedła

W odcinku brytyjskiej wersji „Milionerów” prowadzący Jeremy Clarkson zaliczył niecodzienną wpadkę. Podczas rozgrywki z jednym z uczestników, Clarkson przekonał gracza, że wygrał on milion funtów, co wywołało gromkie brawa ze studia. Niestety, po chwili okazało się, że gracz popełnił błąd i przegrał. Chociaż wpadki zdarzają się w teleturnieju „Milionerzy” od lat, ta sytuacja była szczególnie spektakularna i zapadła w pamięci widzów.

Pytanie za 16 000 funtów

W jednym z odcinków popularnego teleturnieju „Milionerzy” udział wziął Alan Horsburgh, mieszkaniec Szkocji, który walczył o 16 000 funtów. Otrzymał on pytanie z kategorii zoologii, miał zwierzę, które jest przykładem typu koziorożca z łaciny określanego jako ibex. Alan przyznał, że nie jest pewny odpowiedzi i skorzystał z koła ratunkowego, czyli telefonu do przyjaciela.

Wpadka prowadzącego

Po rozmowie z przyjacielem, Alan zdecydowanie wskazał odpowiedź „D – sarna”, pozostawiając pozostałe odpowiedzi: koza, świnia i zając. Prowadzący Jeremy Clarkson natychmiast entuzjastycznie zareagował i poinformował gracza, że udzielił on prawidłowej odpowiedzi.

Nie muszę nawet patrzeć na ekran. Sarna to oczywiście prawidłowa odpowiedź – powiedział Clarkson.

W studiu rozbrzmiały gromkie brawa, a na twarzy gracza pojawił się szeroki uśmiech. Jednak nagle, w tle rozbrzmiał podkład muzyczny, oznaczający przegraną. Alan zszokowany zobaczył, że prawidłową odpowiedzią była „A – koza” i przegrał swoją szansę na wygraną.

Jednak nie… Co? To nie sarna? Widziałem je kiedyś w Afryce. O nie, właśnie straciłeś 15 tysięcy funtów (…) Teraz mi smutno, myślałem, że wespniesz się po tej drabince do miliona – skomentował Clarkson.

Clarkson zamiast przeprosić uczestnika za swoją pomyłkę, tylko gorzko poinformował go o przegranej. Mężczyzna wyglądał na bardzo zmieszanego i zdenerwowanego, próbując maskować swoje zakłopotanie śmiechem. Wpadkę możemy zobaczyć na poniższym wideo: