in

Naukowcy odkryli jak uzyskać prawdziwą wołowinę bez uboju. Już za kilka lat trafi do sklepów!

Izraelskim naukowcom z Aleph Farms udało się dokonać prawdziwej rewolucji żywnościowej. Wyhodowali prawdziwy stek wołowy z probówki, a żadne zwierzę nie zostało ranne.

Pięć lat temu grupa naukowców przedstawiła już mięso mielone z syntetyzowanego białka, które następnie trafiło do hamburgera. Ale koszt badań i produkcji tych prostych, ale innowacyjnych dań wynosił kilkaset tysięcy dolarów. Dlatego nie można mówić o masowej produkcji takich farszów.

Wołowina bez uboju

Izraelscy naukowcy postanowili więc zrezygnować z syntezy białek i zabrali się za komórki macierzyste cieląt, aby stworzyć prawdziwy stek. Można śmiało powiedzieć, że nie jest to bezkształtna masa, ale prawdziwy kawałek mięsa. Ma gęstość, teksturę, kolor i smak mięsa.

Wiele firm marzy o produkcji „czystego mięsa”, a firma, która jest w stanie skomercjalizować produkcję tego mięsa, otrzyma miliardy zysków.

Aleph Farms dążą do tego, aby jak najszybciej wprowadzić do sprzedaży „stek bez uboju”, który nie będzie wymagał ziemi, wody, paszy i antybiotyków a co najważniejsze nie będzie krzywdził żadnego zwierzęcia.

Przygotowanie dania z pierwszego steka bez uboju powierzono słynnemu izraelskiemu szefowi kuchni Amirowi Alanowi.
„Dla mnie to bardzo ważne doświadczenie. Ugotowałem mięso, które wygląda i smakuje identycznie jak wołowina, ale hodowano je bez antybiotyków i żadne zwierzęta nie zostały ranne! – powiedział Amir Elan.

Są niestety tacy, którzy nie chcieliby, aby produkcja „czystego mięsa” stała się powszechna. I oczywiście są to wielcy producenci prawdziwego mięsa, które w tym roku zadeklarowały silny protest dla naukowców. Uważają, że produktu wyhodowanego w probówce nie można nazwać mięsem, ponieważ może dezorientować konsumentów.