in

Wojsko na polskich drogach. Uwaga na utrudnienia w ruchu.

Od dnia dzisiejszego możemy spodziewać się na polskich drogach wojska. Dlaczego? Chodzi o ćwiczenia Saber Strike. Szczegóły zostały przekazane przez Dowództwo Generalne Rodzaju Sił Zbrojnych. Polacy muszą być przygotowani na utrudnienia w ruchu.

Od 12 lutego na drogach pojawiać się będą kolumny wojskowe. Na samym początku zahaczą o południowy-wschód, a później można się ich spodziewać aż w 11 województwach. Każdy kierowca powinien zdawać sobie z tego sprawę.

Wojsko na polskich drogach

Jeśli planujesz podróż w ten weekend, powinieneś wiedzieć o tym, na jakich konkretnie drogach pojawi się wojsko. Mowa tutaj m.in. o autostradach A1, A2 i A4, drogach ekspresowych S8 i S61 oraz DK16, DK18 i DK63.

„Przybycie i przejazd kolumn będą również wykorzystane przez uczestników planowanego ćwiczenia m.in. do przetrenowania przyjęcia i przerzutu sojuszniczych sił, koordynacji działań transgranicznych oraz współpracy z państwami gospodarzami” – przekazuje DG.

Większość pojazdów mimo wszystko będzie poruszać się w nocy.

„Jednak niektóre przejazdy będą musiały odbywać się w ciągu dnia, a nawet w godzinach szczytów natężenia ruchu. Będą one eskortowane i zabezpieczone przez Żandarmerię Wojskową i poddziały regulacji ruchu Wojska Polskiego we współpracy z Policją” – wytłumaczono.

Podziel się tą ważną wiadomością z innymi!

Źródło: interia.pl, twitter