in

Masywny statek zsunął się z pochylni do rzeki. Obserwuj uważnie drogę naprzeciwko niego.

W październiku 2015 roku, pierwszy statek towarowy zasilany skroplonym gazem ziemnym (LNG) wyruszył w swój dziewiczy rejs.

W dniu jego premiery, tłum fotografów zebrał się, aby udokumentować to niesamowite zdarzenie, które zostało również uchwycone z lotu ptaka. Statek wyprodukowano w Holandii i nadano mu nazwę „Grenlandia”.

Po wodowaniu, wyruszył w swoją pierwszą trasę do Rostocku w Niemczech. Do spuszczenia statku z pochylni do rzeki, potrzeba było dwóch łodzi holowniczych, które ciągnęły go w kierunku wody. Wyglądały one mikroskopijnie, tuż obok olbrzymiego statku, a na początku nie wyglądało to na to, że w ogóle dadzą radę spowodować ten pierwszy ruch, dzięki któremu Grenlandia mogłaby znaleźć się na wodzie. Ale po krótkim czasie Grenlandia była już na swoim miejscu.

Wygląda to niebezpiecznie, a przez chwilę nawet, jakby miał on się przewrócić. Na szczęście, masywny statek szybko się ustabilizował. Zanurzenie ogromnego statku, spowodowało coś niezwykłego i trzeba przyznać, że bariery na drodze zostały rozmieszczone idealnie!
To niesamowity widok – obejrzyj film poniżej i nie zapomnij udostępnić go swoim znajomym, jeśli Ci się spodoba.