in

Masz wodę w kolanie? Znamy prosty i naturalny sposób na pozbycie się tego problemu.

Woda w kolanie znana jest również jako wysięk kolanowy. Schorzenie polega na nadmiernym gromadzeniu się płynu w stawie kolanowym.

Woda w kolanie może pojawić się z różnych powodów. Często występuje po urazie kolana oraz z powodu zatrzymania wody. W stawie gromadzi się płyn maziowy, który jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania stawów, jednak jeśli zaczyna się gromadzić w kolanie, może prowadzić do wielu schorzeń.

Kiedy w naszym stawie pojawia się woda, odczuwamy silny ból, który ogranicza ruchomość kolana. Możemy mieć problemy z chodzeniem, odczuwać sztywność stawu. Może też pojawić się obrzęk.
Do najczęstszych przyczyn gromadzenia się wody w kolanie należą: urazy stawów, infekcje bakteryjne, dna moczanowa oraz zapalenie stawów. Rzadko zdarza się również, że przyczyną mogą być torbiele nowotworowe.

Aby odzyskać sprawność w stawie kolanowym możesz wypróbować ten prosty, acz skuteczny przepis.

Składniki:

  • łyżka soli kuchennej
  • żółtko jaja

Należy dokładnie wymieszać składniki i gotową maść nakładamy na kolano. Owijamy całość folią spożywczą i dodatkowo zabezpieczamy bandażem elastycznym.
Powtarzamy wszystko co 2 godziny, za każdym używając świeżych składników. Maść stosujemy 5 razy dziennie, aż do zniknięcia objawów.