in

Masz włosy w uchu i taką zmarszczkę? To sygnały, których NIGDY nie powinieneś ignorować!

Włosy w uszach i nietypowa zmarszczka na płatku ucha są mocno powiązane ze zdrowiem serca. To sygnały od organizmu, które potencjalnie mogą uratować Ci życie.

W większości przypadków włosy w uszach są całkowicie normalne i nie stanowią powodu do zmartwień, mogą jedynie zatkać przewód słuchowy. Jednak nadmiar włosów w uchu połączony z nietypową zmarszczką na płatku ucha może być bardzo złym znakiem – i to nie tylko dlatego, że wygląda to nieestetycznie.

Według badań te sygnały powiązane razem, a nawet sama zmarszczka może zwiastować zawał i rozwijającą się chorobę serca.

W 1973 roku dr Sanders T. Frank i jego zespół ustalili, że ukośne zagięcie płatka ucha i towarzyszący nadmiar włosów wewnątrz ucha może wskazywać na chorobę wieńcową. Od tamtej pory inni naukowcy próbowali potwierdzić wnioski Franka.
 
Około 40 różnych badań potwierdziło związek tych sygnałów ze zwiększonym ryzykiem choroby wieńcowej i innymi śmiertelnymi chorobami sercowo-naczyniowymi.

Naukowcy zbadali osoby, które zmarły z powodu chorób serca i miały właśnie taką charakterystyczną bruzdę na uchu. Powstało też inne badanie, które przeprowadzono na grupie 108 osób. Naukowcy zaobserwowali, że pacjenci z bruzdą na uchu częściej byli narażeni na zawał, niż ci bez niej.

Źródło: healthline.com, medonet.pl, lifebuzz.com