zdj. ilustracyjne:freepik
in

Nie goli nóg od lat. Opowiedziała, jak uratowało jej to życie

Emma Akiko ma na swoim koncie ponad 42 tys. obserwujących, którzy śledzą jej przemyślenia na różne tematy. Jeden z jej ostatnich filmów stał się prawdziwym hitem sieci. Wyjaśniła w nim, dlaczego jej zdaniem nie warto golić nóg.

„Włosy na ciele to moja supermoc” – podkreśla.

Historia Emmy

W jednym z ostatnich filmów, Emma pokazała swoje nieogolone łydki i wyznała, że właśnie ta część jej ciała była ostatnio przyczyną jej ratowania życia. Kobieta podkreśla, że włosy na ciele to jej supermoc, która pozwoliła jej uniknąć potencjalnie niebezpiecznej sytuacji.

Okazało się, że po ciele kobiety chodził w nocy kleszcz. Nie zdążył się jednak dostać do skóry, dzięki włosom na nogach.

„Umieściłam go na białym tle, na małej chusteczce, abym mogła wyraźniej zobaczyć. Wtedy zdałam sobie sprawę, że zdjęłam z moich włosów na nogach kleszcza” – opowiada kobieta.

Dlaczego włosów na nogach lepiej nie depilować?

„Mogą ostrzegać cię o różnych rzeczach, jeszcze zanim te zetkną się z twoją skórą” – uważa użytkowniczka TikToka.

@emmaakiko I KNEW IT!!! A superpower, says I #hairy #hairylegs #hairylegscheck #plottwist #storytime ♬ original sound – Emma

Co ciekawe, Emma nie jest jedyną osobą, która odważyła się na taki krok. W ostatnim czasie coraz więcej kobiet decyduje się na pozostawienie swojego ciała w naturalnym stanie, zamiast stosować tradycyjne metody depilacji. Decyzja ta często wynika z pragnienia szanowania swojego ciała oraz naturalnej biologii kobiecego organizmu.

Jednocześnie warto pamiętać, że każda kobieta ma prawo do swobody w wyborze swojego wyglądu i pielęgnowania ciała. To, czy decydujemy się na depilację, czy też pozostawiamy nasze włosy w naturalnym stanie, powinno zależeć wyłącznie od naszych osobistych preferencji i potrzeb.

źródło: RadioZET.pl/thesun.co.uk