in

Każdy szydził z jej 6 synów przez ich długie włosy. Gdy je ścięli, wszystkim zrobiło się wstyd!

Szybkie tempo życia zmusza nas coraz częściej do braku refleksji i szybkiej oceny sytuacji, która może prowadzić nas do błędnych wniosków i oceniania sytuacji po pozorach, bez głębszego rozpoznania.

Ludzi dziwi wszystko, co choć trochę odmienne lub niezgodne z ich wyobrażeniem świata. A wystarczyłaby jedna zasada, do której gdybyśmy się wszyscy zastosowali, znacznie ułatwilibyśmy życie sobie i innym. O ile mniej zła, przykrości i smutków byłoby gdybyśmy zawsze korzystali z wolności do granic poszanowania wolności innych.

Takie proste. Rób co chcesz dopóki nie krzywdzisz i nie szkodzisz innym.

I akceptuj, że inni mają prawo do wszystkiego o ile nie szkodzą i nie krzywdzą ciebie…

Phoebe Kannisto ma sześciu synów: 5-letnie trojaczki, 8-letnich bliźniaków i dziesięciolatka. Mieszkają w mieście Cheektowaga, w stanie Nowy Jork. Wszyscy chłopcy mają długie włosy, które stały się przyczyną wyśmiewania i szykanowania.

No bo jak to chłopcy długie włosy? W dodatku wszyscy? Pewnie geje, albo matka na siłę chce zrobić z nich córki, których nie ma. Takie oceny usłyszała Phoebe i jej synowie.

Nauczeni przez matkę starali się nie reagować na docinki i zaczepki. Bardzo pomogło im to, że wiedzieli dlaczego to robią.

Chłopcy byli głęboko poruszeni ciężką chorobą i śmiercią przyjaciela rodziny. Bardzo chcieli coś zrobić, by pomóc chorym na nowotwór, z którym w okrutny sposób musieli się zetknąć.

Zdecydowali, że wszyscy zapuszczą włosy. Trochę to trwało, ale ostatecznie oddali 5,2 metra włosów, na peruki dla chorych po chemioterapii.

Dopiero, gdy je ścięli, a informacja trafiła do prasy, ludzie zrozumieli dlaczego zapuszczali włosy.

Wtedy nagle zostali małymi bohaterami, a ludziom było wstyd za te oceny i szykany. Niestety trochę za późno… Chłopcy nie musieli byli doświadczać tych wszystkich przykrości.