Zdjęcie zostało zrobione 45 minut po usunięciu włosa.
in

Ich dziecko nie mogło przestać płakać! Gdy zdjęli mu skarpetkę, nie wierzyli własnym oczom!

Rodzice kilku miesięcznej córeczki Molly, nie podejrzewali, że złe samopoczucie ich córeczki mogło zwiastować coś tak niebezpiecznego! Jako, że ich córeczka, podobnie jak jej siostra, jest wcześniakiem, jej rodzice są bardzo wyczuleni na punkcie ich zdrowia i samopoczucia.

Pewnego dnia Molly niespodziewanie się rozpłakała, była marudna, rozdrażniona i strasznie płaczliwa. Mimo starań ich rodziców, nic nie potrafiło jej uspokoić. Mama Molly zauważyła, że być może ich córeczka ma gorączkę, była cała gorąca. Szybko zdjęła jej skarpetki, by chociaż troszkę ją ochłodzić. Ich oczom pojawił się przerażający widok! Włos zawinął się wokół jednego z jej paluszków tak mocno, że przebił skórę, a krew przestała dopływać, co doprowadziło do stanu zapalnego. Rodzice usunęli włos za pomocą pęsety i szkła powiększającego, następnie zabrali Molly do lekarza.

Gdyby w porę tego nie zauważyli mogłoby się to skończyć o wiele gorzej.

Zdjęcie zostało zrobione 45 minut po usunięciu włosa.
Zdjęcie zostało zrobione 45 minut po usunięciu włosa.

Całe zdarzenie postanowili opisać na facebooku i wrzucić zdjęcie stopy ich córki do sieci, by przestrzec innych rodziców. Post polubiło ponad 30 tysięcy osób! Wielu rodziców potwierdziło, że doświadczyło podobnych sytuacji, to bardzo częsty problem u małych dzieci. Długotrwałe ściśnięcie może doprowadzić do rozwoju infekcji, a nawet obumarcia palca. U chłopców ten niepozorny włos lub nitka może nawet zaplątać się wokół narządów płciowych, a to może doprowadzić do poważnych schorzeń. Ta historia może przytrafić się każdemu niemowlęciu!

Zdjęcie po zagojeniu się paluszka
Zdjęcie po zagojeniu się paluszka

Drodzy rodzice – kontrolujcie swoje pociechy, a szczególnie paluszki u rąk i u stóp. Nie każdy rodzic ma pojęcie o tym, że jemu maleństwu może zagrozić nawet coś tak drobnego jak włos czy nitka zaplątana w skarpetce, dlatego udostępnijcie ten post, by inni rodzice mogli w porę zareagować!
stopa45xx
Źródło: FB/Scott Walker