in

9 korzyści zdrowotnych płynących z jedzenia jednego plasterka arbuza dziennie

Nadejście lata oznacza pojawienie się jednego z najbardziej popularnych owoców – arbuza. Co roku zajadamy się tym owocem, nie zdając sobie sprawy, jaki wpływ ma to na nasze zdrowie… Tak jak w przypadku korzyści picia wody z cytryną, istnieje także szereg zaskakujących zalet ze spożywania arbuza.

Pewnie już wiesz, że arbuz jest bardzo dobrym źródłem nawodnienia i ważnych składników odżywczych dla naszego organizmu, ale czy wiedziałeś, że może także poprawić zdrowie Twoich nerek lub obniżyć ciśnienie krwi?

Arbuz – Właściwości

Skóra

Jeśli masz problemy ze swoją skórą, dodaj więcej arbuza do swojej diety. Witamina A zawarta w arbuzie wzmocni i poprawi kondycję Twojej skóry. Twoja cera nabierze blasku, będzie świeża i nawilżona.

Serce

Arbuz bogaty jest w likopen, który może poprawić funkcjonowanie serca. A ponadto witamina C, karotenoidy i potas, obniżą poziom cholesterolu i uchronią nasze serce.

Nerki

Kamica nerkowa to naprawdę bolesne doświadczenie… Wszyscy powinniśmy zadbać o to, by utrzymać nerki zdrowe i szczęśliwe. Arbuz nam w tym pomoże, ponieważ zwiększa przepływ moczu bez dodatkowego obciążenia dla nerek!

Wzrok

Witamina A zawarta w arbuzie poprawi nasz wzrok, uchroni nas przed chorobami oczu (np. zwyrodnieniem plamki żółtej) a także pomoże zapobiec wszelkim zaburzeniom widzenia.

Kości

Zdrowia naszych kości jest niezwykle ważne, zwłaszcza gdy się starzejemy. Na szczęście, arbuz zawiera likopen i potas, który wzmocni nasze kości i stawy a także pomoże zmniejszyć ryzyko urazu lub degradacji kości.

Ciśnienie krwi

Wiele osób stara się obniżyć ciśnienie krwi poprzez dietę i ćwiczenia… Arbuz zdecydowanie odgrywa tu także dużą rolę. Według specjalistów, ilość potasu i magnezu, który jest obecny w arbuzie jest bardzo skuteczny w obniżeniu ciśnienia krwi.

Bóle mięśni

Jeśli uprawiasz sport, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Arbuz zmniejsza bóle mięśni i zwalcza stany zapalne!

Astma

Eksperci mówią, że spożywanie dużej ilości witaminy C zawartej w arbuzie może zapobiec rozwojowi astmy, a dla tych, którzy już na nią cierpią, poprawić ogólny stan zdrowia płuc.

Rak prostaty

Składniki odżywcze zawarte w arbuzie mogą pomóc w walce z rakiem a także zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka poprzez swoje właściwości przeciwutleniające.
Dla tych osób, które kochają zajadać się arbuzem, będzie to zapewne dobra wiadomość. Ale dla tych, którzy tego nie robią, może nadszedł czas, aby zastosować chociaż jeden kawałek do swojej codziennej diety?