in ,

Poszła na wizytę do kosmetyczki, ale ta widząc jej dłonie, wyprosiła ją z gabinetu.

Większość kobiet chętnie korzysta z usług upiększających w gabinecie kosmetycznym.

Zwykle klientki wychodzą odprężone i zadowolone, ale nie Jeniffer Dreyer Brown, która od kosmetyczki wyszła z płaczem.

Choroba, która wpływa na wygląd skóry

Jeniffer odwiedziła salon Happy Nails w Laguna Niguel w Kalifornii. To właśnie tam pracownice upokorzyły ją z powodu tocznia, na który cierpi Jenniffer. Toczeń jest chorobą autoimmunologiczną objawiającą się wysypką i zapaleniem skóry. Stan skóry pogarsza się poprzez ekspozycję na słońce.

Urodziłam się i wychowywałam w Laguna Beach. Nie ma takiej ilości kremów z filtrami lub parasoli, aby całkowicie zapobiec przedostaniu się promieni słonecznych do mojej skóry. Blizny robią się czerwone, kiedy tylko wychodzę na zewnątrz.

Dzień, o którym trudno jej będzie zapomnieć

Tego dnia Jeniffer wybrała się do salonu na pedicure i manicure. Kiedy kosmetyczki zobaczyły jej skórę, wyszły. Jeniffer usłyszała, jak o niej rozmawiają. Po chwili wróciły, informując ją, że nie mogą jej przyjąć. Argumentowały to stanem skóry klientki. Jeniffer natychmiast wyjaśniła, że to niezakaźna choroba.

Pokazałam im swoje dłonie, a one wciąż mi odmawiały. Wymyśliły tyle wymówek i kłamstw. Nigdy wcześniej nie zostałam publicznie tak bardzo upokorzona.

Wpis na Facebooku

Jeniffer opublikowała na Facebooku nagranie, w którym opowiada o swoim przykrym doświadczeniu w gabinecie. Apeluje też do kobiet aby bojkotowały to miejsce i nie korzystały z ich usług.

Mam toczeń i moja skóra nie wygląda tak jak u innych… Nigdy wcześniej nie czułam się jednak bardziej upokorzona niż dzisiaj. Chcę tylko, żebyś wiedział, że musisz być miły dla ludzi. Nie wiesz, co druga osoba przeżywa wewnątrz, gdy zachowujesz się wobec niej podle

Film błyskawicznie rozszedł się po sieci. W odpowiedzi wiele osób wystawiło złą opinię gabinetowi.

Co na to właścicielka salonu?

Jest zdania, że jej pracownice przestrzegały zasad higieny i bezpieczeństwa:
 
Kosmetyczka nie ma prawa wykonywać usługi na powierzchni skóry, gdy jest ona w stanie zapalnym, występuje infekcja, bądź obrzęk.
 
Jeniffer nie satysfakcjonuje takie wyjaśnienie. Ma nadzieję, że jej doświadczenie pomoże podnieść świadomość innych na temat choroby, jaką jest toczeń, a szczególnie osób, które powinny mieć o niej jako takie pojęcie z uwagi na zawód jaki wykonują.