in

77-latka korzystała z bankomatu i nagle napadło ją trzech mężczyzn. Zadarli z niewłaściwą osobą…

Pewna 77-letnia kobieta, bez chwili zastanowienia, złapała za głowę napastnika i uderzyła nią o bankomat, kiedy chciał ją okraść. Od tamtej pory mężczyzna wie, że ze starszymi paniami lepiej nie zadzierać… A już na pewno nie z Winifred Peel! Od razu widać, że tej kobiecie z pewnością nie brakuje ducha walki.

Jakiś czas temu trzech mężczyzn zaatakowało staruszkę, kiedy ta była w trakcie wypłacania pieniędzy (prawie tysiąca złotych). Kobiecie nawet nie przeszło przez myśl, żeby się poddać. Złapała jednego z mężczyzn za kołnierz i trzy razy uderzyła nim o bankomat.

Ci trzej złodzieje to: Piper Dumitru, Florin Geblescu i Felix Stoica. Wszyscy pochodzący z Manchesteru. Aresztowano ich za ten występek.

,,Mężczyźni chcieli znaleźć łatwy cel, dlatego przyjechali do wioski.” – tłumaczy prokurator William Beardmore.

Kiedy dostrzegli Winifred wpisującą kod PIN, czuli, że to może się udać właśnie z tą kobietą. Nie miała przy nich żadnych szans… a przynajmniej tak myśleli!

Na sali rozpraw sporządzono taki komentarz:

,,Ofiara zdołała zauważyć, że coś jest nie tak. Jeden z mężczyzn popchnął ją, żeby upadła. Kobieta spojrzała na niego i rozpoznała w nim mężczyznę, którego niedawno widziała w banku.”

Winifred wiedziała, że nie ma na co czekać – trzeba działać. W innym razie zostanie okradziona.

Mężczyzna po popchnięciu kobiety miał zamiar zabrać pieniądze z bankomatu. Odważna reakcja 77-latki sprawiła, że na szczęście do tego nie doszło.

Dwóch pozostałych mężczyzn chciało przyłączyć się do akcji, jednak lada moment przyjechała policja. Mężczyźni zaczęli uciekać, ale na próżno – zostali złapani przez policjantów.

,,Było im obojętne to, jak kradzież wpłynie na moje życie. Wiem, że muszę być bardziej ostrożna. Nie mogę już tak ufać ludziom.” – powiedziała w sądzie, co zostało później zacytowane przez Metro.

To niewiarygodne, że 77-letnia kobieta powstrzymała trzech młodych mężczyzn!
 
Co ciekawe, Winifred cztery razy w ciągu tygodnia odwiedza… siłownię 🙂
 
Może stać się ona dla nas motywacją do działania!
 
Aż ciężko zaprzeczyć stwierdzeniu, że człowiek ma tyle lat, na ile się czuje…