in

Dzieci chore na autyzm usłyszały „Trzymajcie się z daleka od innych dzieci” – Powód wywołał burzę w sieci.

Gemma Ryan, jej mąż David oraz dwóch synów, 10-letni William i 6-letni Edward, są mieszkańcami Zjednoczonego Królestwa.

Obaj chłopcy są dotknięci objawami autyzmu. Ponadto Edward cierpi także na ADHD i zespół Tourett’a. Schorzenia sprawiają, że różnią się nieco od swoich rówieśników. Zaburzenia chłopców, tiki, na które nie mają wpływu, wywołują bolesne komentarze i nieprzychylne spojrzenia innych ludzi.

Poprzez nieludzkie nastawienie rodziców innych dzieci, William i Edward przeżyli traumę w centrum zabaw, do którego zabrała ich mama. Sytuacja miała miejsce w sierpniu 2016 roku.
Niejednokrotnie chłopcy muszą przeżywać sytuacje, które nie powinny mieć miejsca. Mimo niemożności panowania nad swoimi ruchami, wydawanymi przez siebie dźwiękami, narażeni są na agresję innych.

TRUDNE CHWILE W CENTRUM ZABAW
Podczas zabawy z dziećmi w centrum zabaw, do Gemmy Ryan podeszła inna matka, mówiąc, że „powinnam trzymać swoich dziwnych chłopców z dala od jej syna i że powinnam zrozumieć, że w ogóle nie powinno ich tu być”.

Gemma, podczas rozmowy w Daily Mirror powiedziała: „Postanowiłam się z nią skonfrontować i powiedziałam, że mój syn nie jest dziwny i że powinna douczyć się w kwestiach związanych z takimi przypadłościami”.

KOLEJNA, NIEPOŻĄDANA SYTUACJA
Chwilę później w tym samym miejscu pojawił się mężczyzna wraz z synem, który od razu zaprzyjaźnił się z Williamem. Wszystko byłoby w porządku, gdyby chory chłopiec nie objął drugiego ramieniem. Ojciec dziecka powiedział, że udusi Williama, jeśli taka sytuacja się powtórzy. Piętno zostało odbite na psychice rodziny. Minął rok, zanim mama chłopców zdecydowała się zabrać chłopców do centrum zabaw kolejny raz.

DZIAŁANIA NA RZECZ DZIECI Z AUTYZMEM
Małżeństwo zdecydowało się działać. Pragną pomagać dzieciom ze spektrum autyzmu, upewniać ich, że są częścią społeczeństwa i powinni być akceptowani.

David, wraz z Chrisem Wright – biznesowym partnerem, zorganizowali akcję, podczas której ustawiono stragany z przedmiotami doznawanymi za pomocą zmysłów. Miała miejsce także cicha dyskoteka, na której pojawili się superbohaterowie. Odbywały się również rozmowy o autyzmie.
 
Wydarzenie nazwane „Spektrum” odniosło sukces, pojawiło się na nim bowiem około tysiąca osób. Rodzina mogła spędzić taki czas, jaki im się należał.


Bolesnym jest, że wśród dorosłych ludzi propagowana jest nienawiść w stosunku do odmienności.
 
Koniecznie udostępnij ten artykuł, aby okazać wsparcie dla tej rodziny!