in

Wigilia firmowa. Jak zorganizować ją online?

Największym mędrcom tego świata zapewne nie śniło się, że pewnego dnia wszystkie ważniejsze święta rodzinne czy firmowe obchodzić będziemy przez ekrany komputerów i telefonów komórkowych. Rzeczywistość 2020 roku zmusza nas jednak do podjęcia takich działań, a wigilia organizowana w firmie nie będzie tutaj żadnym wyjątkiem. Jak sprawić by taka uroczystość nie była jedynie sztywną rozmową okraszoną rozpaczliwym przekrzykiwaniem się w trakcie video-konferencji?

Nowa tradycja

Udawanie normalnego spotkania tyle że na odległość nie ma najmniejszych szans powodzenia. Nie porozmawiamy jednocześnie z Krysią z marketingu i Jackiem z HR-ów za pośrednictwem komunikatora, a nawet jeśli, to będzie to jedynie smutna atrapa rzeczywistej firmowej wigilii. Dlatego najlepszym pomysłem jest zrobić z tego święta swego rodzaju event, czyli wydarzenie, w którym nasi pracownicy mogą wziąć udział czynnie lub biernie, zależnie od własnego nastroju. Wigilia firmowa online z atrakcjami to jest to, czego potrzebuje Twoja firma!

Fenomenalnym pomysłem będzie tu na przykład dedykowana platforma wigilijna, która dzięki swojej odrębności nie będzie się zawieszać, a impreza przebiegnie zgodnie z planem. Dzięki takiej platformie, oferowanej choćby przez Argentum Event, możliwa jest organizacja spotkania, które poprowadzi konferansjer oprowadzający uczestników po atrakcjach dla nich przygotowanych.

Składaj życzenia z zaangażowaniem

Pracownikom można życzyć Wesołych Świąt na szybko w składzie na szczotki czy w nieuporządkowanym biurze ze sprzątaczką w tle, ale można zrobić to w specjalnie przygotowanym studiu nagrań z zaaranżowaną przestrzenią. Szef może podzielić się wirtualnym opłatkiem w scenerii z reniferami i choinkami i pokazać, że dołożył starań, by jego pracownicy wiedzieli, że naprawdę życzy im wszystkiego tego, o czym mówi.

Przygotujmy wigilię razem!

Z okazji firmowej wigilii pracownicy mogą wspólnie z szefostwem przygotować potrawy na tę okoliczność! Pracownicy otrzymają wymagane produkty, a kucharz za pośrednictwem komputera pokaże interaktywnie, w jaki sposób przygotować ulubione jedzenie wigilijne. Wielu z nas marzy o wigilii przygotowywanej w bardzo dużym gronie jak z kultowego teledysku „Last Christmas”. Takie warsztaty dostarczą wiele zabawy, pomogą w integracji a wigilia nie ograniczy się do sterczenia samotnie w kuchni przez wiele godzin.

Zapewnijmy rozrywkę bierną

Angażowanie pracowników jest zawsze dobrym pomysłem, ale czas koncentracji i skupienia jest ograniczony. Kolejną częścią wydarzenia powinna być więc jakaś bierna rozrywka. Tutaj godne polecenia są kabarety, popularny ostatnio stand-up czy występ utalentowanego muzyka czy zespołu muzycznego.

Pracownicy będą mogli spokojnie zjeść przygotowane przez siebie potrawy i razem z rodziną cieszyć się z przygotowanej dla nich atrakcji. Tutaj nic nie może się nie udać!