fot. freepik
in

Tak będzie wyglądać tegoroczna Wigilia, Polacy oburzeni. Tego już za wiele?

Rok 2023 przynosi niespodziewane zawirowania związane z handlem w Wigilię. Mimo że 24 grudnia przypada w tym roku na niedzielę, sklepy mają być otwarte. Decyzja ta budzi wiele emocji wśród Polaków.

Wigilia 2023

Tradycyjnie Wigilia to czas spędzany w gronie rodziny, a zakupy robi się z wyprzedzeniem. Jednak w 2023 roku decydenci postanowili zrobić wyjątek i zezwolić na handel w Wigilię, jednym z niewielu dni w roku, kiedy zakupy są możliwe w niedzielę. Wielu obywateli jest oburzonych tą decyzją, uważając, że powinna to być chwila odpoczynku, nie zakupów.

Opinie są mimo wszystko podzielone. Część osób krytykuje decyzję, twierdząc, że Wigilia powinna być dniem wolnym od handlu. Inni argumentują, że umożliwienie zakupów tego dnia ułatwi życie tym, którzy zostawili przygotowania na ostatnią chwilę.

„Trzeba było być absolutnym zerem, aby zatwierdzić niedzielę handlową w Wigilię” – brzmi treść wpisu Patryka Spalińskiego.

„Potrzeba” pójścia do sklepu w Wigilię to sztuczny problem, który ludzie sami na siebie sprowadzają. Mogliby spędzić ten czas faktycznie z rodziną, a nie na nerwowych przygotowaniach i bieleniu wanny dla gości” – wtórują internauci.

„To normalne, że niedzielę handlową robi się przed dłuższą przerwą od otwartych sklepów” – stwierdza ktoś inny.

A Ty? Co o tym sądzisz? Daj znać w komentarzu!

Źródło: Goniec.pl