in , ,

Czy można spędzić Wielkanoc z rodziną? Obostrzenia są niejasne – rozwiewamy wątpliwości!

Wielkanoc jest uważana za jedno z najważniejszych świąt w Kościele Katolickim i z pewnością nikt nie wyobrażał sobie, że w tym roku nie spędzi ich w gronie rodzinnym.

Czy biorąc pod uwagę nowe zalecenia możemy to jechać do rodziny i zasiąść z nią przy stole wielkanocnym? Przepisy mogą wydać się niejasne, dlatego my rozwiewamy wątpliwości!

1 kwietnia weszły w życie nowe obostrzenia, które mają pomóc w zapobieganiu rozprzestrzeniania się koronawirusa. Polacy nie są jednak pewnie – czy mogą spędzić święta z rodziną? Jak będzie wyglądać tegoroczna Wielkanoc?

Wielkanoc w tym roku będzie nieco inna, choćby dlatego, że nie będziemy szli ze święconką do kościoła. W Dzienniku Ustaw możemy przeczytać szczegółowe informacje na ten temat, np. ile osób może uczestniczyć we mszy.

Według tych informacji we mszy może uczestniczyć 50 osób, wliczając w to duchownych i wiernych. Wszystko jednak może jeszcze ulec zmianie, ponieważ, jak powiedział rzecznik rządu na łamach Onetu, ostateczne decyzje co do Wielkanocy zapadną w przyszłym tygodniu.
 
Zgodnie z przepisami, które aktualnie są obowiązujące, święta możemy spędzić z rodziną. Możemy pojechać na śniadanie wielkanocne i zasiąść przy stole z małżonkiem, rodzicami, dziadkami czy rodzeństwem.
 
Czy do świąt się to zmieni? Wszystko możliwe. Póki co, wygląda na to, że Wielkanoc w domu może wyglądać tak, jak zawsze.
 
Podziel się tą ważną informacją ze znajomymi!

Źródło:wroclaw.wyborcza.pl